Elon Musk, Dogecoin ve Cardano Bir Arada! İşte Planları…

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Dogecoin ve Cardano Bir Arada! İşte Planları…

IOHK CEO’su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Dogecoin (DOGE)’i düzeltme planını paylaşıyor: Kuantum direnci, akıllı sözleşmeler ve hızlı işlemler…

Charles Hoskinson, Dogecoin (DOGE)’i düzeltme planını paylaşıyor!

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Dogecoin’i düzeltmesine yardımcı olmak için Tesla CEO’su Elon Musk için adım adım açıklayıcı bir video kaydetti. Charles Hoskinson, meme kripto para biriminin Scrypt’i saniyede 10.000 işlem gerçekleştirebilen Prism ile değiştirmesi gerektiğini öne sürüyor. Prism protokolü, MIT, Stanford ve diğer üniversiteler arasında ortak bir çaba olarak oluşturuldu.

Elon Musk, Dogecoin ve Cardano Bir Arada! İşte Planları…

Charles Hoskinson, Dogecoin’i ASIC’e karşı dirençli tutmak için, hesaplama kaynaklarını vurgulayarak madencilik pazarını daha erişilebilir, verimli ve rekabetçi hale getirmeyi amaçlayan HashCore algoritmasını öneriyor. Cardano‘nun mucidi ayrıca Dan Boneh’in balon hash teorisine ve “çok daha makul” bir sistem oluşturmak için zorluk hedeflerini yeniden düşünme fikrine işaret etti.

Elon Musk: Doge birçok farklı açıdan Bitcoin’den çok daha iyi bir çözüm olabilir

Üstelik Charles Hoskinson, Doge’nin kuantuma dirençli olması gerektiğini belirtiyor, bu yüzden hash tabanlı imza şemaları eklemeyi öneriyor. Charles Hoskinson’a göre, ErgoScript’in yardımıyla Dogecoin akıllı sözleşmelere sahip olabilir. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin (DOGE)’in Bitcoin’in blok süresini on kat hızlandırabileceğini, blok boyutunu on kat artırabileceğini ve ayrıca ücretleri 100 kat azaltabileceğini belirtti. Bu analizle Elon Musk, Dogecoin’in birçok farklı açıdan Bitcoin’den çok daha iyi bir çözüm olabileceğini göstermeye çalışıyor. 

Elon Musk, Dogecoin ve Cardano Bir Arada! İşte Planları…

Elon Musk’un önerileri ve öngörüleri Doge topluluğu üyeleri tarafından övgüyle karşılanırken, bu açıklamalar aynı zamanda Bitcoin’cilerden de sert eleştiriler aldı. Bazı önde gelen geliştiriciler Elon Musk’un roket fırlatmaya devam etmesini tavsiye ederken Peter Todd, Elon Musk’ın ölçeklendirme planının nihayetinde fikir birliğini bozacağını açıkladı. Peter Todd konuya yönelik şu önemli açıklamaları yaptı:

Dogecoin’in blok aralığı zaten sadece 60 saniyedir. Bu, daha büyük madencilerin küçük madencilere göre zaten büyük bir kâr avantajına sahip olması için yeterince düşük. 10MB’lık bloklarla altı saniyelik bir blok aralığı, fikir birliğini bozacaktır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.