Elon Musk, Dogecoin, SpaceX: Şaka Değil, Ay’a Gidiyor!

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Dogecoin, SpaceX: Şaka Değil, Ay’a Gidiyor!

Elon Musk, Dogecoin’i Ay’a gönderme konusunda şaka yapmıyor. SpaceX, DOGE-1’i 2022’de aya gönderecek. Geometric Energy Corporation (GEC) tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Elon Musk’ın uzay şirketine, ay görevini tamamlamak üzere Dogecoin şeklinde ödeme yaparak tarih yazdı. Görevin bir parçası olarak, GEC’in uzay araştırmaları için 40 kg’lık bir uydusu olan Cubesat, sensörler ve kameralar yardımıyla ay zekası elde etmek için güçlü Falcon 9 roketini paylaşacak.

Elon Musk, Dogecoin, SpaceX: Şaka Değil, Ay’a Gidiyor!

Elon Musk, Dogecoin ve gezegenler arası ticaret

SpaceX, 2019’da uydu şirketlerinin uzaya nispeten düşük bir fiyata erişmesine olanak tanıyan SmallSat Rideshare Programını tanıttı. Yenilenen iş modeli, tek bir büyük yük taşımak yerine, bir boyuta sahip olabilecek çok sayıda küçük veri göndermeye odaklanıyor.  SpaceX’in ticari satışlardan sorumlu başkan yardımcısı Tom Ochinero, işlemin gezegenler arası ticaretin temelini oluşturacağını söylüyor ve şu vurguyu yapıyor:

Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını gösterecek ve gezegenler arası ticaret için temel oluşturacak.

GEC, Dogecoin’in bir uzay görevini hızlı ve güvenilir bir şekilde finanse edecek kadar “gelişmiş” olduğunu iddia ediyor. SpaceX anlaşmasının ardından, GEC CEO’su Samuel Reid’e göre Dogecoin ay görevi için bir hesap birimi haline geldi. 1 Nisan’da Musk, gerçek Ay’a gerçek bir Dogecoin koyma konusunda tweet attı. Ancak çoğu kişi bunun bir 1 Nisan şakası olduğunu düşündü. Görünüşe göre milyarder şaka yapmıyordu. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere SpaceX duyurusunun ardından DOGE, Binance borsasında yüzde 10’un üzerinde yükseldi.

Elon Musk, Dogecoin, SpaceX: Şaka Değil, Ay’a Gidiyor!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.