Elon Musk: Bu Altcoin Para Biriminin Geleceği! “Milyoner Yaptı”

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk: Bu Altcoin Para Biriminin Geleceği! “Milyoner Yaptı”

Ünlü milyarder Elon Musk, kripto para birimini “umut verici” olarak nitelendiriyor, ancak ihtiyatlı davranıyor. Elon Musk, yeni yaptığı paylaşımlarında popüler altcoin Dogecoin’in “para biriminin geleceği” olabileceğini iddia ediyor. Ancak Elon Musk, takipçilerini kripto para alanına “dikkatli yatırım yapmaya” çağırıyor.

Elon Musk: Popüler altcoin Dogecoin, para biriminin geleceği!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in “para biriminin geleceği” olabileceğini iddia ettiği bir TMZ videosunu yayınlamak için Twitter’ı kullandı. Milyarder, kripto para biriminin “umut verici” olduğunu yazıyor, ancak takipçilerini “dikkatli yatırım yapmaya” çağırıyor. Elon Musk’tan aşırı ilgi gören şaka parası Dogecoin, bu hafta başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,69 dolara fırlayarak TikTokers’ı bir gecede milyonerlere dönüştürdü. Meme kripto para birimi, mütevazı bir düzeltmenin ardından şu anda 0,58 dolardan işlem görüyor.

Elon Musk: Bu Altcoin Para Biriminin Geleceği! “Milyoner Yaptı”

Kendini “Dogefather”  olarak ilan eden Elon Musk’un, Dogecoin’e 8 Mayıs’ta gerçekleşecek olan ve merakla beklenen “Saturday Night Live” etkinliğinde başka bir destek vermesi bekleniyor. Girişimcinin Shiba Inu’dan esinlenen kripto paraya yatırım yapıp yapmadığı belli olmasa da daha önce kişisel Bitcoin (BTC) varlıklarına sahip olduğunu doğruladı. Tesla ayrıca, varlığın likiditesini kanıtlamak için elindeki BTC’lerin bir kısmını satmadan önce Şubat ayında lider kripto para için 1.5 milyar dolarlık bir bahis yaptı.     

Dogecoin (DOGE) fiyatında son durum nedir?

Dördüncü en büyük kripto para birimi  Dogecoin, yazım sırasında yüzde 5 oranında düşüşle 0,67 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 74,7milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Dogecoin yazım sırasında piyasa değeriyle 20,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.