Elon Musk, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) Hakkında Konuşmaya Devam Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) Hakkında Konuşmaya Devam Ediyor

Elon Musk, tanınan müzik kümesi Linkin Park, Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE) ve Federal Rezerv hakkında latifeler yaptı. Bitcoin, bu paylaşımların akabinde düşüşe geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tesla CEO’su Elon Musk, bugün rock kümesi Linkin Park’ın liste başı müziği “In the End”in kelamlarından bahsederek Bitcoin’i yüzde 3’ün üzerinde bir düşüşe geçirdi. Paylaştığı “meme”, oburunu bulmadan evvel kümeden bir sefer daha alıntı yaparsa erkek arkadaşını terk etmeye istekli bir kız arkadaşı gösteriyor. Erkek arkadaşı ise karşılık olarak, Linkin Park müziğine atıfta bulunarak bunun “önemli bile olmadığını” söylüyor.

Musk’ın bu tweet’ine kripto para ünitesiyle yollarını ayırdığını gösteren kırık kalp emojisi ile Bitcoin hashtag’i eşlik etmeseydi, yalnızca zararsız bir tweet olabilirdi. Önder kripto para ünitesi, Musk attığı bu tweet ile bir arada anında keskin bir düşüş yaşadı. Musk’ın kendisi de piyasaya ziyan vermekten bir epey keyif alıyor üzere görünüyor. Musk, Mayıs ortasında Tesla’nın Bitcoin varlıklarını elden çıkarabileceğini söyleyerek tehditkar konuşmuştu. Ancak daha sonra bu türlü bir şey yapılmadığını açıklamıştı.

Musk, Bitcoin’i amaç almanın yanı sıra, ABD Federal Rezervi ile Dogecoin hakkında bir karşılaştırma yaparak göğüs kripto para ünitesinin yükselişe geçmesini sağladı. Milyarder, DOGE’un sonsuz arza sahip olmasının, ABD doları basmaktan farklı olmadığını düşünüyor.

Elon Musk’ın attığı Bitcoin tweet’i topluluğun reaksiyonunu çekti.

Öte yandan, Tron CEO’su Justin Sun ise Elon Musk’ın satacağı tüm Bitcoin’leri alabileceğini tweet’ledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.