Elon Musk, Bitcoin Balinalarını Etkiliyor mu? İşte Balina Taktikleri…

Kriptocat Haber Editörü
Elon Musk, Bitcoin Balinalarını Etkiliyor mu? İşte Balina Taktikleri…

Elon Musk Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik olarak paylaşımlarına devam ediyor. Yaptığı paylaşımlar fiyata çok ciddi etki ediyor. Piyasadaki son fiyat dalgalanmalarına rağmen, Bitcoin balinaları yaklaşık 2 milyar Dolarlık Bitcoin alımı yaparak varlıklarına varlık eklediler. Bitcoin balinaları, varlığın önemli kısımlarını biriktirmeye devam ettikleri için Elon Musk’ın Bitcoin hakkındaki yorumlarını artık pek takmıyor gibi görünüyorlar. Bu tür cüzdanlar, piyasanın dump hareketine başlamasından bu yana BTC varlıklarını yaklaşık 2 milyar dolar genişletti.

Bitcoin balinaları satın almaya devam ediyor

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Bitcoin balinaları tipik olarak 100 ila 10.000 arasında Bitcoin içeren cüzdanlar olarak tanımlanıyor. Analitik şirketi Santiment’in verilerine göre, bu tür adresler kripto para piyasasındaki son gelişmelerden ve daha özel olarak Elon Musk’ın tartışmalı rolünden hiç de etkilenmediler. Balinalar, yalnızca lider kripto para birimi alımlarını yoğunlaştırdı. Santiment, “cüzdanlarına 50.000 BTC eklediklerini” iddia ederken bu rakamın Dolar olarak karşılığının 2 milyar Dolar olduğu görülüyor.

Elon Musk, Bitcoin Balinalarını Etkiliyor mu? İşte Balina Taktikleri…

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, kripto para birimi Nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 $’a doğru ilerlerken, Bitcoin balinaları kâr alımı yapmışlardı. Ancak, müteakip piyasa çöküşü sırasında gerçekten de düşüşü satın aldılar ve BTC 30.000 dolara düştüğü için özellikle bu fiyat seviyelerinde son derece aktif oldular.

Balinalar için Elon Musk pek önemsenmiyor

Balinaların birikimi hakkında özellikle merak uyandıran şey ise sadece zamanlama. BTC’nin fiyatı birkaç gün için 37.000 dolar civarındaydı ve aniden altı günün en yüksek seviyesi olan 39.000 dolara yükseldi. Tesla’nın CEO’su Elon Musk bu noktada devreye girdi. Milyarder tarafından bir başka tartışmalı tweet, BTC için 3.000 Dolarlık düşüşe neden oldu. Bitcoin fiyatı hala bir dereceye kadar Musk’ın yaklaşımıyla bağlantılı gibi görünse de balinaların artık Musk’ı çok önemsemediklerini belirtelim. Bakalım bundan sonraki fiyat hareketlerinde Balinalar Musk’ın yorumlarına karşı hangi tepkileri verecek?

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.