Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Yükseliş Bekliyor

Kriptocat Haber Editörü
Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Yükseliş Bekliyor

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, piyasa iştirakçilerinin Bitcoin hakkındaki büyük telaşlarının akabinde Bitcoin’in büyük bir yükseliş için hazır olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Krüger yeni bir tweet’te 82.900 takipçisine piyasa hassaslığını ölçen Dehşet ve Açgözlülük Endeksi’nin geçen yıl koronavirüs kaynaklı panikten bu yana görülmemiş bir düzeye düştüğünü söyledi.

“Korku ve Açgözlülük Endeksi bu kadar düştüğünde, çoklukla güçlü bir ralli izler. Endeks artık 2020’deki Kara Perşembe’den sonraki gün kadar düşük.”

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Yükseliş BekliyorKaynak: Alex Krüger/Twitter

Krüger’e nazaran, bir varlığın momentumunu izleyen teknik bir gösterge olan Bitcoin’in izafî güç endeksi (RSI), şu anda ekseriyetle fiyatta büyük bir yükselişin izlediği bir düzeyde geziniyor.

Analistin grafiğine nazaran, RSI’ın çok satım düzeylerine düşmesi ve 30’luk değerli takviyenin geri kazanılmasının akabinde Bitcoin bedeli arttı. Bu korelasyon son iki buçuk yılda dört sefer gerçekleşti.

Krüger, takipçilerine Bitcoin’in tarihin en berbat aylarından birini atlattığını da hatırlatıyor. Bitcoin’in 2016’dan bu yana en derin aylık satışlarını takip eden öteki kripto para analisti Luke Martin’in tweet’ine dikkat çekiyor:

“Mayıs 2021, BTC tarihindeki en kanlı aydır. Son 5 yıldaki en makus aylık düşüşler:

•Mayıs 2021: -%37

•Kasım 2018: -%36

•Mart 2018: -%32

•Ocak 2018: -%27

•Mart 2020: -%25.”

Ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’de (BTC) Büyük Bir Yükseliş BekliyorKaynak: Luke Martin/Twitter

CoinMarketCap’e nazaran, yayın saati itibariyle Bitcoin son 24 saatte %6.15 artışla 36.568 dolardan süreç görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.