Efsanevi Yatırımcıdan Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum Tahminleri Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Efsanevi Yatırımcıdan Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum Tahminleri Geldi!

Efsanevi yatırımcı Stanley Druckenmiller, The Hustle’ın gerçekleştirdiği son röportajda Dogecoin (DOGE)’in “tarihteki en çılgın para politikası” olduğunu söyledi. Milyarder yatırımcı ayrıca Bitcoin, Ethereum ve şu anda borsa için en büyük risk hakkındaki düşüncelerini de paylaştı.

Stanley Druckenmiller’dan Dogecoin yorumu

Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller pek çok şeye inansa da, Dogecoin bunlardan biri değil gibi görünüyor. Yatırımcı, röportajda, 2013 yılında şaka olarak başlayan kripto para birimini çevreleyen gelişmeleri takip etmediğini söyledi. Hatta, “Doge yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum. O kadar az düşünüyorum ki, yükseldiğinde beni bile rahatsız etmiyor,” dedi.

Efsanevi Yatırımcıdan Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum Tahminleri Geldi!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Dogecoin, bu yıl şimdiye kadar yüzde 7.200’lük bir artış yaşadı. Büyük kazançlar Elon Musk ve Mark Cuban gibi tanınmış isimlerin sürekli olarak DOGE desteğini dile getirmesinden kaynaklanıyordu.

Druckenmiller Bitcoin ve Ethereum hakkında da düşüncelerini paylaştı

Dogecoin hakkında Druckenmiller, “Dogecoin, tıpkı NFT’ler gibi. Tarihteki en çılgın para politikasının bir tezahürü. Sanırım arzda bir sınır olmadığı için, şu anda Dogecoin’in faydasını gerçekten görmüyorum. Sadece ‘Büyük Aptal Teorisinde’ para olarak sayılabilir,” ifadelerini kullandı.

Efsanevi Yatırımcıdan Dogecoin, Bitcoin ve Ethereum Tahminleri Geldi!

Bitcoin için ise “Kârımı aldım, ama hâlâ bir kısmı duruyor. Ama sevemedim. 68 yaşında bir dinozorum ama BTC hareket etmeye başladığında ve kurumlar bu alanı büyütmeye başladığında yaşlı filin anahtar deliğinden geçmeye çalıştığını görebildim – ancak sığamazlar,” dedi.

Ethereum konusunda ise ünlü yatırımcı “Pozisyonunu koruyup koruyamayacağı konusunda şüpheliyim. Bana Facebook’tan önceki MySpace’i hatırlatıyor. Ya da, daha iyi bir benzetme – Google’dan önceki Yahoo. Google, Yahoo’dan çok daha hızlı değildi, ama olması da gerekmiyordu. Biraz hızlı olması yetti ve gerisi malum,” ifadelerini kullandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.