Efsanevi Trader Uyardı: Head Fakes! Bitcoin İçin Bu Seviyeye Dikkat

Kriptocat Haber Editörü
Efsanevi Trader Uyardı: Head Fakes! Bitcoin İçin Bu Seviyeye Dikkat

Deneyimli kripto trader’ı Tone Vays, Bitcoin (BTC)’in büyük bir ayı tuzağı oluşturmasıyla kaldıraçlı yatırımcıları ezildiğini söylüyor. Ayrıca Tone Vays, lider kripto parada kritik seviyelere işaret ediyor.

Tone Vays: Bu head fakes! Sanırım bu sadece seninle dalga geçen balinalar…

Yeni bir strateji oturumunda Tone Vays, Bitcoin’in 47.100 dolar seviyesinden güçlü sıçramasına bir göz atıyor. Analist bu hareketin ani ve büyük ölçüde beklenmedik olduğunu söylüyor. Tone Vays konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu klasik kafa sahtekarlıklarından (head fakes) biri ve bu gerçekten iğrenç bir head fakes… Çünkü aslında yepyeni bir düşüşe neden oldu. Manipülasyon kelimesini kullanmayı sevmiyorum çünkü bunun bir manipülasyon olduğunu düşünmüyorum. Sanırım bu sadece seninle dalga geçen balinalar. Ve buna manipülasyon demememin nedeni, sırf birisinin sizden daha fazla paraya sahip olması ve piyasayı hareket ettirebilmesi, kurallara göre oynadıkları sürece bunda yanlış bir şey olmamasıdır. Bu yüzden ben, manipülasyon kelimesini bir tür içeriden avantaj veya bir tür yasadışı faaliyet olarak ayırmayı seviyorum. Ama eğer bu sadece bir adam veya piyasayı hareket ettiren parası olan birkaç kuruluşsa, o zaman piyasayı hareket ettirmek için para ve güce sahipler… Kesinlikle head fakes yapan Michael Jordan veya her iki durumda da Allen Iverson, ama bu gerçekten iğrenç bir olay.

Efsanevi Trader Uyardı: Head Fakes! Bitcoin İçin Bu Seviyeye Dikkat

Tone Vays: Deliliğin üstesinden gelmenin tek yolu, 5 kattan daha az kaldıraç kullanmak

Tone Vays Bitcoin‘in beklenmedik sıçramasının kaldıraçla ticaretin ne kadar zor olabileceğinin klasik bir örneği olduğunu vurguluyor. Tone Vays konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu deliliğin üstesinden gelmenin tek yolu, 5 kattan daha az kaldıraç oranına sahip olmak ve o zaman bile, eğer long’sanız bu cehennem kadar korkutucu ve şu anda olanlar, short’sanız sizi mahvetti. Şu anda muhtemelen mutlu olan tek kişi, 3 katın altında kaldıraçla işlem yapanlardır. Bu da size kaldıracın ne kadar zor olduğunu gösterecek.

Efsanevi Trader Uyardı: Head Fakes! Bitcoin İçin Bu Seviyeye Dikkat

Tone Vays: Bitcoin için 57.000 dolar kritik seviye!

Eski Wall Street trader’ı, 57.000 dolar seviyesinin BTC’nin yükseliş ivmesini korumak için üstesinden gelmesi gereken çok önemli bir fiyat noktası olduğunu söylüyor. BTC bu aralığı kırdığında, Tone Vays tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yakın olduğunu söylüyor. Tone Vays konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Günlük ölçekte, kritik bir seviyem olan 57.000 dolar var… Ve 57.000 doların üzerine çıkarsak, 70.000 dolar veya 80.000 dolara oldukça hızlı bir şekilde ulaşacağımızı düşünüyorum.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.