Efsanevi Borsacı: Dikkat Edin! Sıradaki Bitcoin FUD’u Burdan Geliyor

Kriptocat Haber Editörü
Efsanevi Borsacı: Dikkat Edin! Sıradaki Bitcoin FUD’u Burdan Geliyor

Birçok uzmana göre bu Bitcoin boğa sezonu, bir dizi FUD’un (korku, belirsizlik ve şüphe) piyasayı ardı ardına vurduğu bir dönemden geçiyor. BTC madenciliğinin enerji tüketimi FUD’u, Çin Bitcoin yasağı FUD’unun ardından, uzun süredir devam eden Tether FUD’u, yeniden gündeme geldi.

Jim Cramer: Sıradaki Bitcoin FUD’u Tether!

Popüler iş medyası yayını The Street’in kurucusu Jim Cramer, olası bir piyasa manipülasyonuna yönelik suçlamalara işaret ederek Tether’in piyasa için iyi olup olmadığını sordu. Tether ve Bitfinex Genel Danışmanı Stuart Hoegner, Cramer’ın sorusuna rezervlerinin raporlarıyla yanıt verdi.

Tether FUD’u, Bitcoin fiyatının genellikle BTC’nin fiyatı düştüğünde piyasaya önemli miktarda USDT enjekte edilmesi ile piyasanın manipüle edildiğini ve pumplandığını öne sürüyor. Bu FUD ayrıca, USDT arzının ABD doları tarafından desteklenmediğini ve bunu çıkaran şirketin, tıpkı ABD merkez bankası Fed gibi para bastığını iddia ediyor. Bu tarz iddiaları kanıtlayacak hiçbir belge bulunmasa da ve Tether, sahip olduğu varlıklar hakkında denetlenmiş raporlar sunsa da, piyasadaki bazı isimler için bu FUD, hala geçerli durumda.

Boğa piyasaları ve FUD bolluğu

Coingape’ten Prashant Jha’ya göre her boğa piyasası 2013’te ortaya çıkan Bitcoin madenciliği üzerindeki baskı veya 2017’deki Tether manipülasyonu gibi bir dizi FUD gördü. Bu FUD’lar kripto veteranları için endişe kaynağı olmasa da, artan bir çılgınlığın ortasında katılan yeni yatırımcılar, genellikle bu tür FUD’ların kurbanı oluyor ve bunun ardından paniğe kapılıyor.

Efsanevi Borsacı: Dikkat Edin! Sıradaki Bitcoin FUD’u Burdan Geliyor

Ancak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tether ve Bitfinex, rezerv raporlarını sundu ve aynı zamanda NYAG ile olan iki yıllık davalarını çözdü. Dolayısıyla, birçok insan için tüm karşı suçlamalar geri alınmış sayılıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.