Efsanevi Analistler: Bitmedi! Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir

Kriptocat Haber Editörü
Efsanevi Analistler: Bitmedi! Bitcoin Fiyatı Bu Seviyelere Düşebilir

Puru Saxena Wealth Management’ın kurucusu Puru Saxena, efsanevi analist Peter Brandt zirveyi ararken Bitcoin balonunun patladığını iddia ediyor. Analistler, şimdi Bitcoin fiyatı için 16.000 dolarlık seviyelere işaret ediyor.

Peter Brandt: Bitcoin için 1 ay boyunca paylaşım yapmayı bırakacağım!

Ocak 2018’de doğru bir şekilde zirveyi arayan ve BTC’nin birçok adımını doğru bir şekilde öngören efsanevi trader Peter Brandt, son piyasa çöküşünü yorumluyor. Peter Brandt, son tweetine göre Bitcoin‘in şu anda benzer bir yapı oluşturduğuna inanıyor.

Deneyimli grafikçi, kripto para hakkında tweet atmayı “bir ay kadar” bırakacağını iddia ediyor ve bazı takipçilerinin “acı çekeceğini” söylüyor. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir trader olarak 46 yıl boyunca bazı zorlu ticaretlerden dolayı acı çektim. Bunun nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Duygularım yok ve bir ay kadar kriptolarla ilgili tweet göndermeyi bırakacağım, bazılarınızın acı çektiğini bilerek bunu yapacağım…    

Puru Saxena: Bitcoin fiyatı için 16.000 dolar kartlarda olabilir

Puru Saxena Wealth Management’ın kurucusu Puru Saxena, Bitcoin balonunun “patlıyor gibi göründüğünü” belirtiyor. Puru Saxena, 200 haftalık EMA’yı şu anda 16.000 dolarda “çok düşük” olan “tarihsel destek” olarak tanımlıyor. Önde gelen kripto para birimi 8 Şubat’tan bu yana en düşük seviye olan 38.700 dolara düştü.  Lider kripto para birimi, kısa süre önce 45.750 dolar seviyelerinden 38.700 dolar seviyelerine kadar kaydı. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere bu rakamlar, Bitcoin fiyatının aniden 7.000 doları sildiğini gösteriyor.

Şu anda BTC, 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolardan yüzde 40 oranında düştü. Usta kripto para analisti Scott Melker de piyasaları yorumladı. Analiste göre, Göreceli Güç Endeksi (RSI), Mart 2020 yılından bu yana ilk kez günlük grafikte aşırı satımda kapattı. Şimdi popüler analistler, BTC’deki düzeltmenin devam etmesini bekliyor. Uzmanlara göre, BTC’deki çöküşe Tesla CEO’su Elon Musk’un Bitcoin açıklamaları ve bazı ülkelerinin kripto para yasakları katkıda bulunuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.