ECB Yönetim Kurulu Üyesi: Bitcoin (BTC) Küresel Sürdürülebilirlik Çabalarını Tehdit Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
ECB Yönetim Kurulu Üyesi: Bitcoin (BTC) Küresel Sürdürülebilirlik Çabalarını Tehdit Ediyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB) idare heyeti üyesi Fabio Panetta, paylaştığı blog gönderisinde kripto para ünitesi madenciliğinin devasa CO2 tüketimi nedeniyle global uygunluk uğraşlarına bir tehdit oluşturduğunu söz etti:

“Kripto varlık madenciliğinin güç tüketimi ve ilgili CO2 emisyonları, global sürdürülebilirlik uğraşlarını tehdit ediyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İtalyan ekonomist, Bitcoin’in (BTC) kullandığı gücün, Hollanda’nın kullandığı enerjiyi geride bıraktığını söz etti. Panetta ayrıyeten, kripto madenciliğinin çevresel tesirinin azaltılması konusunun, global manada ele alınması gerektiğine inanıyor.

“Düzenleme ve vergilendirme de dahil olmak üzere kripto varlıklarının çevresel tesirini denetim etmek ve sınırlamak, global tartışmanın bir kesimi olmalıdır.”

Güç Sorunu Artıyor

Bitcoin’in hashrate’in tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşmasıyla birlikte, süreçleri onaylamak için gereken güç ölçüsü artmaya devam ediyor. Bu sebepten dolayı de Bitcoin‘in kullandığı güce birçok kısımdan tenkit geliyor.

Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren, kripto paranın karbon izinin gerçek bir sorun teşkil ettiğini söz etti.

New York Eyalet Senatörü Kevin Parker da bu ayın başında, kripto para madenciliğini süreksiz olarak askıya alacak bir yasa tasarısı sundu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.