Düşük Gaz Maliyetleri ve DeFi Canlanmasının Ardından Ethereum Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kriptocat Haber Editörü
Düşük Gaz Maliyetleri ve DeFi Canlanmasının Ardından Ethereum Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Analistler, Berlin güncellemesinin gaz ücretlerinde bir düşüş ve DeFi faaliyetinde bir artışla sonuçlandıktan sonra Ethereum fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesini bekliyor.

Ethereum’da yeni zirvelere yolculuk

Kripto para biriminin genel olarak benimsenmesi, merkezi olmayan finans (DeFi) ve misli olmayan tokenlar (NFT) gibi popüler sektörlerin büyümesi sayesinde 2021’de yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl görülen patlayıcı büyüme, 15 Nisan’da ‘Berlin’ güncellemesinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından 27 Nisan’da fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğini gören Ethereum ağı (ETH) olmadan mümkün olamazdı.

Düşük Gaz Maliyetleri ve DeFi Canlanmasının Ardından Ethereum Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Cointelegraph Markets ve TradingView’den elde edilen veriler, Ethereum fiyatının son beş gün içinde %27 arttığını, 25 Nisan’da 2.107 $’dan 27 Nisan’da 2.680 $’a yeni bir rekor seviyeye yükseldiğini gösteriyor.

ETH / BTC Hareketi Önceden Bildirildi

Real Vision Group’un kurucusu ve CEO’su Raoul Paul’un belirttiği gibi, yaklaşan bir kırılmanın işaretleri bir süredir görünüyor.

24 Nisan’da Bitcoin (BTC) 54.000 $’ın üzerine çıkmadan önce 46.000 $’a düştüğünde fiyat dalgalanmasının ardından, Ethereum en iyi kripto para birimine karşı zemin kazandı.

DeFi ve NFT’lerdeki heyecan ağda hızla yükselen aktivitelere yol açtığı için, son birkaç ayda yüksek işlem maliyetleri ve daha yavaş onay süreleri ile ilgili mücadeleler, Ethereum fiyatı üzerinde ağır bir etki yarattı.

Berlin yükseltmesi 15 Nisan’da başarıyla uygulandıktan sonra, ortalama gaz ücreti daha yönetilebilir seviyelere düşmeye başladı ve bu da Uniswap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) gibi en iyi merkezi olmayan borsalarda ticaret hacminde bir artışa neden oldu.

Şu anda Ethereum üzerinde çalışan en iyi DeFi ve NFT protokollerinin çoğunluğuyla, faaliyetteki artış, birkaç analist tarafından tahmin edildiği gibi kısa vadede Ethereum fiyatının BTC’den daha hızlı değer kazanmasıyla sonuçlandı.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen VORTECS ™ verileri, son fiyat artışından önce 25 Nisan’da Ethereum için yükseliş görünümü tespit etmeye başladı.

Cointelegraph’a özel VORTECS ™ Skoru, piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır.

Düşük Gaz Maliyetleri ve DeFi Canlanmasının Ardından Ethereum Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Ether için VORTECS ™ Puanı 23 Nisan’da yükselmeye başladı ve fiyatın önümüzdeki iki gün içinde %11 artmaya başlamasından yaklaşık beş saat önce, 25 Nisan’da 71’lik yüksek bir puan kaydetti.

Eth 2.0 için yükseliş trendi ve heyecan yaratan DeFi ile ilgili faaliyetler ve proof of stake’e tam geçiş ile, Ethereum fiyatı daha fazla yükseliş için iyi konumlanmış görünüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.