Dünyanın En İyi Satranç Oyuncuları Bitcoin (BTC) İçin Yarışıyor

Kriptocat Haber Editörü
Dünyanın En İyi Satranç Oyuncuları Bitcoin (BTC) İçin Yarışıyor

Dokuz günlük bir satranç turnuvasının sonunda kazananlar için 2.18 Bitcoin (BTC) var. Dünyanın en güzel satranç oyuncuları 2.18 Bitcoin ve 220.000 dolar nakit ödül için yarışacak. Yarış, kripto para borsası FTX tarafından destekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Decrypt’ten Ekin Genç’in haberine nazaran dünyanın en güzel satranç oyuncuları, bu hafta kripto para borsası FTX’in sponsor olduğu bir turnuvada 2,18 Bitcoin kazanmak için yarışacak. Dokuz gün sürecek FTX Crypto Cup’ın birinci maçında Magnus Carlsen, dünya şampiyonu unvanını uzun müddettir rakibi Ian Nepomniachtchi’ye karşı savunacak. Carlsen ayrıyeten dünyanın en âlâ 15 satranç oyuncusuyla karşı karşıya gelecek. FTX Cup, Kasım 2020’de başlayan ve 10 ay süren daha geniş Meltwater Champions Satranç Çeşidi 2021’in bir modülü. Bu çeşidin 1,5 milyon dolarlık toplam para mükafatı havuzu var.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Reuters’e, teknoloji dostu matematik severleri cezbettiği için “satranç demografisinin kripto para ünitesi demografisi ile epey örtüştüğünü” söyledi. FTX Crypto Cup, TV2 ve Eurosport TV kanallarının yanı sıra çevrimiçi olarak yayınlanacak.

Öte yandan kripto parayı satrançtan daha çok sevenler için bir alternatif var. 18 Mayıs’ta Chess.com kripto para borsası Coinbase’in kendi satranç turnuvasına sponsor olduğunu duyurdu. Fakat satranç uzmanlarının yer aldığı FTX Crypto Cup’tan farklı olarak Coinbase’in turnuvasında kripto para ‘uzmanları’ yer alacak. Onaylanan iştirakçiler arasındaı Anthony Pompliano, Civic ve SiliconCape’in kurucusu Vinny Lingham ve eski rapçi ve kripto para yatırımcısı Logic yer alıyor.

Chess.com’un turnuvası 12 Haziran – 13 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Kazanan, seçtiği bir hayır kurumuna 25.000 dolara gönderir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.