Dünyaca Ünlü Müzayede Evinden Bitcoin ve Ethereum Hamlesi

Kriptocat Haber Editörü
Dünyaca Ünlü Müzayede Evinden Bitcoin ve Ethereum Hamlesi

Önde gelen bir müzayede evi ve emlak piyasası olan Sotheby, Bitcoin ve kripto para birimini ödeme olarak kabul eden en son şirket haline geldi.

Coinbase, Sotheby için tüm kripto işlemlerini kolaylaştıracağını açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum Kabul Edilecek

En eski ve önde gelen müzayede evlerinden biri olan Sotheby, kripto para borsası Coinbase ile ortaklaşa Bitcoin ve Ethereum’u kabul edeceklerini açıkladı.

1744’te kurulan firma, yaklaşan müzayedesinde ilk olarak Bitcoin karşılığında satılan ilk sanat eserinin Banksy’in “Love is the Air” olacağını doğruladı.

Sotheby CEO’su Charles Stewart, CNBC’ye verdiği röportajda, kararın dijital varlıklara yönelik artan talebe dayalı olarak verildiğini söyledi.

Kripto para birimlerine karşı satılacak ilk sanat eserinden bahseden Stewart, şu konuya özellikle vurgu yapıyor:

Uzun zamandır üzerinde düşündüğümüz bir şey. Kripto alanını tanıtmak için ikonik Banksy tablosundan daha iyi bir kombinasyon ne olabilir?

Bu boğa sezonunda, kripto ödemelerine olan talep fırladı. Birçok önde gelen ana akım devin, Tesla, PayPal gibi Fortune 500 şirketlerinin ve hatta TIME dergisinin bu boğa sezonunda Bitcoin ve diğer kripto para birimi ödeme seçenekleri için destek ekledi.

Kripto Ödemeleri Büyüyen Bir Olgu

NFT çılgınlığı, Bepple’ın Ethereum ile ödenen 69 milyon dolarlık büyük bir parayı toplamasını sağladı. Bu durum bir çok sanatçının da kripto para alanına girmesine vesile oldu.

Bepple bu milyonları kazanır kazanmaz nakde çevirirken, Trevour Lawrence ve Sean Culkin gibi Amerikan Futbolu yıldızları da dahil olmak üzere diğer ünlülerin çoğu Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme almak için anlaşma imzaladı.

2017 boğa koşusu kripto para birimlerini dünyaya tanıtırken, 2021 yılı Bitcoin ve kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını düşünen çoğu eleştirmenin eleştirilerinde ne denli haksız olduklarını ortaya koydu.

Bu boğa sezonu Fortune 500 şirketleri ile diğerlerinin, dijital varlıkların burada kalacağını ve bu nedenle bir zamanlar sadece şaka koini olarak görülen Dogecoin’in bile bir ödeme şekli olarak kullanıldığını fark ettiler.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.