Dünyaca Ünlü Hack Grubu Anonymous, Elon Musk’ı Hedef Aldı

Kriptocat Haber Editörü
Dünyaca Ünlü Hack Grubu Anonymous, Elon Musk’ı Hedef Aldı

Anonymous, piyasayı hareketlendiren tweet’leri nedeniyle Elon Musk’ın peşine düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para piyasasını kendi ferdî oyuncağına dönüştürmesinin akabinde Anonymous’ın gayesi haline geldi. Makus şöhretli hack kümesi, 5 Haziran tarihli iletisinde, Musk’ı kripto para ünitesi tweet’leriyle hayatları yok etmekle suçluyor:

“Twitter gönderilerinize yapılan yorumları okuyunca kripto para piyasaları ile oynadığınız oyunların hayatları mahvetmiş olduğu görülüyor.”

Anonymous, ifşasında çeşitli hassas mevzulara değindi: Tesla’nın devlet sübvansiyonlarına ve Musk’ın insanları Mars’a vefata göndermesine kadar.

Girişimciyi ilgi meraklısı “narsist güçlü bir herif” olarak tanımlayan hacktivistler, apartheid devri zenginliği içinde doğduğu için sıradan çalışkan insanların durumunu asla anlayamayacağını argüman ediyor. Hack kümesi, bildirisini tehdit üzere görünen bir şeyle bitirdi:

“Odadaki en zeki kişi olduğunuzu düşünebilirsiniz, fakat artık bir denginizle tanıştınız. Biz Anonymous’ız! Biz kalabalığız. Biz hariç.”

Anonymous ile Uğraşmayın

Dünyanın en güçlü insanlarından birinin peşine düşmek çok hırslı üzere görünse de, hırslı hacktivist küme için yeni bir şey değil.

Guy Fawkes maskeleriyle ilişkilendirilen Anonymous hareketi, Time Magazine’in 2012’de dünyanın en tesirli insanları için yaptığı ankette birinci olmuştu.

Arap Baharı sırasında hükümet tersi protestoları destekledi, HBGary hack’ini düzenledi, WikiLeaks’e yapılan ödemeleri engellemek için PayPal, Visa ve Mastercard’a DDoS taarruzları başlattı, Kuzey Kore hükümetinin internet sitesini hackledi ve hatta Sony’ye saldırdı.

Musk, kimilerinin tehdide yanıtı olabileceğine inandığı şifreli bir tweet attı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.