Dünyaca Ünlü Analist: İzleyin, Altın Fiyatı İçin Bu 2 Seviye Kritik!

Kriptocat Haber Editörü
Dünyaca Ünlü Analist: İzleyin, Altın Fiyatı İçin Bu 2 Seviye Kritik!

Standart Chartered analistleri, yeni altın fiyatı tahminlerini paylaşıyor. Londra merkezli yatırım bankası, ONS başına 1.900 dolar ve ardından 1.960 dolar/ONS’un altın fiyatında kilit seviyeler olduğuna ve bunların önümüzdeki aylarda izlenmesi gerektiğine inanıyor.

Suki Cooper, altın fiyatı için kritik seviyelere dikkatleri çekiyor

Dünyaca ünlü kıymetli madenler analisti Suki Cooper, altın piyasasını yorumladı ve şunları söyledi:

FED’in enflasyona yalnızca geçici olarak bakması, altın fiyatını yükseltmeye yardımcı oldu. ETF‘lere 50 tonluk bir giriş oldu. Etkileyici olan şey, ETF girişinin COVID-19 salgını nedeniyle Hindistan altın talebindeki zayıflığın bir kısmını telafi edebilmiş olması. 1.900 dolar altın piyasası için kritik bir seviye oldu. Fiyatın bu seviyede olduğu son seferde pozisyonlar çok daha ağırdı. Bu sefer taktik yatırımcılar yaklaşık %17 daha hafif ve ETF varlıkları %4’te duruyor. Bu altın için iyiye işaret.

Dünyaca Ünlü Analist: İzleyin, Altın Fiyatı İçin Bu 2 Seviye Kritik!

Suki Cooper: Altın piyasaları fiziki talebe güveniyor, ancak altın’ı yukarı iten gerçekten yatırımcı talebi

Fiziki talebin fiyatlara ne kadar etki ettiği sorulduğunda Suki Cooper, önemli noktalara dikkat çekerek şunları söyledi:

Altın piyasaları aşağı tarafı desteklemek için fiziki talebe güveniyor, ancak altın’ı yukarı iten gerçekten yatırımcı talebi. ETF çıkışlarını gördüğümüzde, fiziksel talep çok önemliydi. Fiyatlar iyi bir şekilde yükseldi ve Hindistan ve Çin’den gelen talep, fiyatların 1.700 dolar/ONS’a düştüğü Nisan ayında ve civarında fiyatları destekledi. Diğer değerli metallere bakıldığında, küresel çip kıtlığı son zamanlarda platin ve paladyum talebini durdurdu.  Paladyum için başka yerlerdeki endüstriyel talep nedeniyle büyük bir açık olabilir.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “21 Analistten “Gelecek Hafta İçin” Altın Fiyatları Tahminleri!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.