Dünyaca Ünlü Analist: Dogecoin Devasa Çökecek! Bitcoin ve Ethereum İse…

Kriptocat Haber Editörü
Dünyaca Ünlü Analist: Dogecoin Devasa Çökecek! Bitcoin ve Ethereum İse…

Ark Financial’dan kripto uzmanı ve analisti Yassine Elmandira, Dogecoin (DOGE)’in bir çöküş görebileceğine ve Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl boyunca altın’a rakip olmaya devam edeceğine inanıyor.

Yassine Elmandira: Dogecoin çökecek! Bitcoin ve Ethereum trilyonlarca dolara ulaşacak

Yakın tarihli bir Bloomberg makalesinde Ark Investment’ın en iyi kripto analisti Yassine Elmandira, önemli öngörülerde bulundu. Yassine Elmandira Elon Musk’un bu meme parasını gerçek bir takas aracına dönüştürme çabalarına rağmen, Dogecoin‘in mevcut yüksek fiyatlarından bir düşüş göreceğine inandığını söylüyor.

Ark Investment Management’tan Yassine Elmandira’ya göre, Bitcoin ve Ethereum şu anda kripto para piyasasına liderlik ediyor ve serveti aktarmak ve korumak için kullanılan para birimleridir. Analist, uzun vadede Bitcoin ve Ether’in kademeli olarak “trilyonlarca dolarlık tamamen yeni bir varlık sınıfına” dönüşeceğine inanıyor. Geçen yıl kripto piyasasında başlayan rallinin ardından kripto para piyasası 2,5 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Dünyaca Ünlü Analist: Dogecoin Devasa Çökecek! Bitcoin ve Ethereum İse…

Yassine Elmandira: Bitcoin önümüzdeki beş yıl içinde altın’a karşı 10 kat değerlenecek

Yassine Elmandira, bu kripto para birimlerinin gelecekte çok fazla potansiyele sahip olduğuna inanıyor. Yassine Elmandira, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde altın’a karşı 10 kat daha fazla değer kazanabileceğini tahmin ediyor. ETH’ye gelince, uzman bu varlığın trilyonlarca dolarlık fırsatlar sunabileceğini belirtti. Kısa süre önce en büyük ikinci kripto para birimi, Visa devini geçerek 500 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

Altcoin’ler de yükseliyor. Bununla birlikte bazı analistler, daha fazla bireysel yatırımcının piyasaya girmesi durumunda, ABD hükümeti tarafından verilen teşvik nedeniyle potansiyel olarak bunun sürdürülemez hale gelebileceğini düşünüyor. Yassin Elmandira, Elon Musk’un en sevdiği altcoin projesi olan Dogecoin (DOGE)’i “muhalifler için sorunun iyi bir örneği” olarak nitelendirdi.

Dünyaca Ünlü Analist: Dogecoin Devasa Çökecek! Bitcoin ve Ethereum İse…

Yassine Elmandira: DOGE’nin şu anki fiyatında büyük bir düşüş bekliyorum

Yaklaşık sekiz yıl önce bir Bitcoin parodisi olarak başlayan kripto para, şimdi 55,7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, kısa bir süre önce 80 milyar dolara kadar yükseldi. DOGE‘nin XRP, USDT ve ADA’yı sollayarak bu kadar yükseğe uçup CoinMarketCap’te dördüncü sıraya ulaşması birkaç gün sürdü.

Ayrıca Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, dünyanın en zengin adamı Elon Musk aracılığıyla kısa süre önce kripto para “Saturday Night Live” da boy gösterdi. Ayrıca milyarder bir Twitter anketinde, Tesla’nın Dogecoin’i ödeme olarak kabul edip etmeyeceğini sordu ve milyonlardan evet aldı. Yine de buna rağmen, analist, DOGE’nin değerinin oldukça spekülatif kaldığını belirtiyor. Yassine Elmandira, altcoin’in şu anki fiyatında büyük bir düşüş bekliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.