Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Kriptocat Haber Editörü
Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Altın fiyatları, Mayıs ayında yaklaşık %8 artarak etkileyici bir toparlanma kaydetti. Bu durum, Temmuz’dan bu yana en büyük aylık kazancı temsil ediyor. Ayrıca birçok analistin bu yıl için 2.000 dolarlık altın fiyat hedefi belirlemesi ile piyasa hissiyatı oldukça yükselişte görünüyor.

Mike McGlone: Altın fiyatları sağlam temellere sahip görünüyor

Değerli metal, enflasyon anlatısından faydalanan son mallardan biriydi. Sonunda altın rallisini başlatan şey, fiyatların Mayıs sonunda ONS başına 1.900 dolar seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı olan hayal kırıklığı oluşturan ABD istihdam ve perakende verileri oldu. Geçen ayki yüksek enflasyon verileri ve kripto oynaklığı da birçok yatırımcıyı altın alanına geri iterek fiyatları artırdı. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Altın fiyatları, yukarı yönlü seyrini sürdürmek için olgunlaşmış, temelde sağlam bir boğa piyasası ve bir boğa piyasasında indirimde görünüyor. Ama aynı zamanda küresel değer deposu alanını dijital altın olan Bitcoin ile paylaşmaya da uyum sağlıyor. Geçen yıl ONS başına 2.000 doların üzerindeki aşırı genişleme durumunu hafifleten metal, yaklaşık %20’lik bir düzeltmenin arkasında sağlam temellere sahip görünüyor.

Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Carsten Fritsch: Altın fiyatı ilerleyen zamanlarda daha fazla yükselebilir

Mayıs ayındaki en önemli trend dönüşlerinden biri, yatırımcı talebinin toplamda 49 tonluk ETF alımları şeklinde geri gelmesiydi. Commerzbank analisti Carsten Fritsch piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

Bunlar, Ocak ayından bu yana ilk ve Eylül 2020’den bu yana en büyük aylık girişlerdi. Önümüzdeki aylarda beklenen yüksek enflasyon ve bunun sonucunda önemli ölçüde negatif reel faiz oranları göz önüne alındığında, ETF yatırımcıları arasındaki talep yüksek kalmalı, bu nedenle ek kuyruk rüzgarı sağlamalı.

Jim Wyckoff: Altın fiyatları için bu seviyelere dikkat edin!

Kitco’nun kıdemli analisti Jim Wyckoff’a göre, teknik tablo altın fiyatları için yükselişini sürdürüyor. Jim Wyckoff Salı günü yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 ABD ticaret haftasını başlatmak için dış piyasalardaki yükseliş, değerli metaller piyasasındaki yükselişlere yardımcı oluyor. Daha düşük bir ABD doları endeksi ve daha yüksek ham petrol fiyatları burada görünüyor. Her iki metal için de teknik duruş tamamen yükseliş eğilimini koruyor. İlk direnç gecenin yükseği 1.919,20 dolarda ve ardından 1.925 dolarda görülüyor. İlk destek gecenin en düşük seviyesi 1.904,80 dolarda ve ardından 1.900 dolarda görülüyor.

Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Mike McGlone: Yükselişli fiyat görünümü altın’ı 2.000 dolara koyuyor

Altın piyasası Mart sonunda fiyatların ONS başına 1.680 dolara düşmesinin ardından sağlam bir zemin geliştirdi. Mike McGlone’a göre, yükselişli fiyat görünümü altın’ı ONS başına 2.000 doları ulaşılabilecek bir yere koyuyor. Salı günü yaptığı açıklamada, Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, şunları söyledi:

Sağlam bir altın tabanı 1.700 doların altında oluşuyor gibi görünüyor. Yükselen borç ve niceliksel genişlemedeki durdurulamaz gibi görünen eğilimler altın’ı canlı tutmalı. Ham petrol zirveleri ve getirileri düşerse, altın’ın temelleri iyileşir. Yaklaşık 2.000 dolarlık üst bant iyi bir başlangıç ​​direnci ancak özellikle borsa oynaklığı yükselirse hız tümseği olarak hareket etmesi daha muhtemel… Hızla yükselen mali ve parasal teşvik altın ve Bitcoin’i desteklemeli.

Carsten Fritsch: Fiyatın yıl sonuna kadar ONS başına 2.000 dolara yükselmesini bekliyoruz

Commerzbank ayrıca enflasyon endişelerini ve Federal Rezerv’i gerekçe göstererek yıl sonuna kadar 2.000 dolarlık altın fiyatı görmeyi planlıyor. Commerzbank analisti Carsten Fritsch piyasaları yorumlayarak şunları söyledi:

FED içinde tahvil alımlarında olası bir indirime ilişkin mevcut tartışma henüz çok erken aşamalarında. Daha somut bir şekil alsaydı ve tahvil getirilerinin yükselmesine neden olsaydı, altın kısa bir süreliğine -görüldüğü gibi- baskı altına girerdi. Getirilerin arttığı geçtiğimiz aylarda olduğu gibi… Bununla birlikte, getiriler enflasyon oranının altında kaldığı sürece, bunun uzun bir süre için altın’ı etkilemesi pek olası değil. Bu nedenle, fiyatın yıl sonuna kadar ONS başına 2.000 dolara yükselmesini bekliyoruz.

Dünyaca Ünlü 5 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor!

Phillip Streible: Altın’da 1.918 dolar civarında bir kar alma dalgası olabilir

Bununla birlikte analistler, altın’ın ONS başına 1.918 dolara yaklaşmasıyla, olası bir kar dalgası konusunda uyarıyorlar. Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phillip Streible, konuya yönelik şunları söyledi:

Altın güçlü bir toparlanma yaşadı ve bir düzeltmeye açık. İstihdam beklentileri aşarsa, getiriler yükselecek ve ABD doları toparlanacak. Altın’da aynı zamanda, yılda 1.918 dolar civarında olan başabaş noktasına ulaşmaya çalışan birçok yatırımcı var. Bu, altın’ı bu seviyelerde kar etme riskine sokuyor. Altın bu sabah ONS başına 1.915 dolara tırmanarak neredeyse beş ayın en yüksek seviyesine çıktı. Zayıf bir ABD dolarından destek buluyor, tahvil getirilerinin %1.6’ya dönmesi artık sorun değil. Salı sabahı altın’ın 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştığı ve ONS başına 1.915 dolardan işlem gördüğü zamanda tam olarak bu oldu.

TD Securities stratejistleri: Altın uzun vadede Federal Rezerv’in güvercin duruşuyla yükselebilir

Bu yazının yazıldığı sırada Ağustos Comex altın vadeli işlemleri, rutin kar alma ortamında ONS başına 1.900 dolar civarında işlem görüyordu. TD Securities stratejistleri, altın’ın uzun vadede Federal Rezerv’in güvercin duruşuyla iyi bir şekilde desteklenmeye devam edeceğini belirtiyor. TD Securities stratejistleri konuya yönelik şunları söyledi:

Enflasyon gerçekten geçici ise, o zaman uzun bir aşırı kolay para politikası dönemi görebiliriz. Bu da FED zamları için piyasa fiyatlandırmasının çok şahin olduğunu ve nihayetinde altın fiyatlarının daha da sertleşebileceğini gösterir. Daralma, kompleks için kısa vadeli ana risk olmaya devam ediyor. Ancak nihayetinde FED’in AIT çerçevesi, altın ve gümüş dahil olmak üzere daha güçlü gerçek varlıklarla birlikte daha zayıf bir USD ile sonuçlanmalı.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Ünlü Uzman: Altın Fiyatları Birkaç Hafta İçinde Bu Seviyelerde Olacak!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.