Donald Trump’tan Bitcoin (BTC) Eleştirisi

Kriptocat Haber Editörü
Donald Trump’tan Bitcoin (BTC) Eleştirisi

ABD eski Lideri Donald Trump, Fox Business’tan Stuart Varney ile bugün yaptığı röportajda kripto para zıddı duruşunu tekrarladı ve Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak niteledi:

“Bitcoin bir dolandırıcılık bir aldatma üzere görünüyor. Biliyorsunuz, bizim vaktimizde 6000 dolardı (çok daha düşük). Sevmiyorum zira BTC de dolar ile rekabet eden öbür bir para ünitesi.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Trump ayrıyeten ABD dolarının dünyanın para ünitesi olması gerektiğini tez etti:

“Benim niyetime nazaran dünyanın para ünitesi dolar olmalı ve dünyanın tüm Bitcoin’lerine sahip olmamız gerektiğini de düşünmüyorum.”

“Yüksek Seviyede Düzenleme Gerekiyor”

Trump kripto para ünitelerinin daha fazla düzenlenmesi için davette bulundu:

“Bunlar için çok çok yüksek seviyede düzenlemeleri gerektiğini düşünüyorum.”

Bu, eski liderin kripto para ünitelerine birinci eleştirisi değil. Temmuz 2019’da Trump, Bitcoin hayranı olmadığını tweet atarken, Facebook ilişkili Libra kripto para ünitesi projesini de eleştirmişti. Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından kaleme alınan bir kitaba nazaran, Trump ayrıyeten Hazine eski Bakanı Steven Mnuchin’e Bitcoin‘in peşinden gitmesini şahsen söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.