Domino’s Pizza’da Bitcoin (BTC) ile Maaş Dönemi

Kriptocat Haber Editörü
Domino’s Pizza’da Bitcoin (BTC) ile Maaş Dönemi

Hollanda’da 16 Domino’s Pizza mağazasına sahip olan ve işleten Immensus Group, çalışanlarına maaşların bir kısmını Bitcoin (BTC) olarak verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haberin duyurulması için “Bitcoin Pizza” gününü seçen Immensus, çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin ile alabileceğini tabir etti. Bunun sebebi ise Hollanda maddelerine nazaran maaş ödemelerinin bir kısmının zorunlu bir biçimde avro ile yapılmak zorunda olmasıdır.

Immensus Group ortaklarından Jonathan Gurevich, bu siyaset ile birlikte 1000’den fazla kişinin Bitcoin’e ulaşacağını tabir etti. Gurevich ayrıyeten, birçoğu öğrenci olan çalışanlarının finans dünyasına aşina olmaları için motive etmek istiyor.

Immensus, bu uğraş için Hollandalı kripto komitecisi BTC Direct ile iştirak kurdu. Gurevich, Bitcoin süreç maliyetlerinin Immensus tarafından karşılanacağını söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.