Dogecoin’in (DOGE) Coinbase Pro’da Listelenmesi Ne Anlama Geliyor? İşte Tepkiler

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin’in (DOGE) Coinbase Pro’da Listelenmesi Ne Anlama Geliyor? İşte Tepkiler

Coinbase tarafından Salı günü yapılan duyuruda trader’ların Pro platformundaki “likidite” şartlarına bağlı olarak Perşembe günü Dogecoin alım satımı yapabileceği duyurulmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin, duyurunun akabinde %30’un üzerinde bir yükseliş yaşadı ve 0.43 doları gördü. DOGE yayın saati itibariyle ise 0.41 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Pekala, göğüs kripto para ünitesi için bu listeleme ne manaya geliyor? Analistler, fon yöneticileri ve rakip borsalar CoinDesk’e Dogecoin listelenmesi hakkında konuştu.

Oanda’dan Edward Moya

Oanda’da Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, “İnsanlar uzun vadede hala temkinli olacak, lakin bu birinci çıkış sonunda yalnızca Robinhood/Reddit ordusunu değil, klasik yatırımcıları da çekebilecek bir yeteneğe sahip olacak” dedi.

Moya, “Bu hareketin gerisinde katiyetle bir ivme var” formunda konuştu. 

Moya’ya nazaran Elon Musk’ın SNL’de görünmesinin akabinde, göğüs kripto para ünitesinin momentumu yavaşladı ve sessizleşti, beşerler Ethereum, Safemoon ve öteki altcoinlere geçtiler.

Moya, bir vakitler teknik trader’lar için “utanç verici bir trend” olarak görülen şeyin artık bundan daha fazlası olabileceğini söyledi.

Kripto para borsası Kraken, Nisan ayında 6.5 ​​milyar doların ve Mayıs ayında ise 9 milyar doların üzerinde DOGE süreci gerçekleştirdiklerini söyledi.

Moya’ya nazaran, göğüs kripto para ünitesi Tesla CEO’su Elon Musk ve milyarder teşebbüsçü Mark Cuban’dan dayanak almış olsa da, kripto para ünitesinin hakikaten başarılı olması için bir cins kullanım alanı argümanına gereksinimi var.

“Bir tıp yenilik olmalı” dedi.

Voyager’dan Steve Ehrlich

Dogecoin için ferdî alım satımı destekleyen bir ABD’li kripto para alım satım uygulaması olan Voyager, platformlarında Dogecoin konusunda “önemli bir takdir ve alım satım faaliyeti” gördüklerini aktardı.

Voyager CEO’su Steve Ehrlich “Dogecoin tüm demografilerde popülerlik kazanırken, etrafındaki genel yükselişi gösteren dengeli net alıcılarımız oldu” dedi.

Coinbase, bir blog yazısında “kıt olacak biçimde tasarlanan Bitcoin’in tersine, Dogecoin kasıtlı olarak bol – her dakika 10.000 yeni coin çıkarılıyor ve azamî arz yok” diye yazdı.

CoinShares’den James Butterfill

CoinShares Yatırım Stratejisti James Butterfill, kurumsal yatırımcılar olan müşterileriyle konuşurken, temel eksikliği nedeniyle Dogecoin’e yatırım yapmaktan çekindiklerini söyledi.

“Herhangi bir dijital varlığa yatırım yaptığınızda, bunun ardındaki temellere bakmalısınız, Dogecoin’de bunlarla ilgili bir eksiklik var” dedi.

Fairlead Strategies’den Katie Stockton

Teknik açıdan, Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, bu hareketin bir “geçerlilik algısı” yarattığını gördüğünü söyledi.

“Şu anda gördüğümüz şey kısa vadeli çok satım sıçraması” dedi.

Stockton, Dogecoin’in kısa vadeli bir ivme kazandığını, lakin üst istikametli hareketinin hudutlu kalacağını söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.