Dogecoin Yatırımcılarına Müjde: DOGE Artık Bu Bitcoin Platformunda!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Yatırımcılarına Müjde: DOGE Artık Bu Bitcoin Platformunda!

Sayısız meme ve Reddit gönderisinin konusu olan meme-coin’i Dogecoin (DOGE), ticaret platformu Revolut’un bünyesine eklendi. Yazım sırasında 0.31 dolardan işlem gören DOGE, Revolut’un yeni kripto para eklediği serileri olan “Token Tuesdays”in bir parçası olarak platforma eklendi. Revolut, “Token Tuesdays” kapsamında, Salı günleri platforma yeni tokenler ekliyor.

Dogecoin, Revolut’un listelediği 30. token oldu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen hafta Salı günü Revolut, 8 yeni token listelemişti. 1 Haziran’da eklenen tokenler de göz önüne alındığında DOGE, Revolut’un listelediği 30. token oldu. Revolut’un kripto bölümünün başkanı Edward Cooper, Dogecoin’in katılması konusunda aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Daha önce 2021’in kripto yılı olacağını söylemiştim. Revolut da bu sözü yerine getirmek için burada. Son birkaç aydır en popüler kullanıcı taleplerinden biri DOGE’un eklenmesi oldu ve çağrıyı yanıtladık! Uygulama için Dogecoin alım-satımını başlatmış bulunuyoruz. Böylece artık hevesli kripto müşterileri bu popüler tokeni alıp satabilir.

Dogecoin Yatırımcılarına Müjde: DOGE Artık Bu Bitcoin Platformunda!

Dogecoin’in başarısı

Meme-tabanlı kripto para birimi Dogecoin, 2013 yılının sonlarında ironik olarak piyasalara girmişti. Vadettiği hiçbir şey olmayan coin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteğini sürekli Twitter üzerinden belirtmesiyle yükselişe geçti ve performansıyla birçok projeyi geride bıraktı. Altcoin, yaklaşık bir ay önce 0.73 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. O zamandan bu yana yüzde 58.5 oranında düştü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.