Dogecoin Yatırım Yaparak Servet Kazanan Adam, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Yatırım Yaparak Servet Kazanan Adam, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!

eFinancialCareers tarafından yayınlanan bir rapora göre bankanın Londra’daki yükselen satış departmanına öncülük eden bir Goldman Sachs eski çalışanı Aziz McMahon, son zamanların en popüler kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) yatırımıyla bir servet kazandı ve işinden ayrıldı. Meslektaşlarına göre Goldman’da geçirdiği 14 yılın ardından McMahon artık burada çalışmıyor.

Goldman Sachs çalışanı Dogecoin yatırımıyla “milyonlar” kazandı!

Rapora göre bankacı, 2021’in başından bu yana yüzde 18.000’in üzerinde artan şaka-coin’iyle “milyonlar” kazandı. McMahon’un işi bıraktıktan sonra kendi riskten korunma fonunu kurduğu iddia ediliyor. Dogecoin’in epik boğa koşusu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerine artık çok dikkat eden yeni nesil birçok milyoneri de beraberinde getirdi. Bu yılın başlarında Youtuber Jaysn Prolifiq, Şubat ayı başlarında bir yatırım yaptıktan sonra kripto para birimiyle yedi haneli bir servet oluşturduğunu açıklamıştı.

Dogecoin Yatırım Yaparak Servet Kazanan Adam, Bakın Şimdi Ne Yapıyor!

Goldman Sachs çalışanının bu hamlesi, Elon Musk’ın önümüzdeki yıl Dogecoin tarafından finanse edilen bir uzay görevi planladığını açıkladığı bir anda geldi. Ayrıca küresel bankalar da yavaş yavaş kripto hizmetleri seçeneğini masaya yatırmaya başlıyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Goldman Sachs, geçen hafta ilk Bitcoin türev işlemlerini gerçekleştirdi. Öte yandan İsviçre merkezli UBS’in dijital para yatırımlarını müşterilere sunmanın ilk aşamalarında olduğu iddia ediliyor.

İnsanlar kripto çağrısına kulak veriyor

Bu sırada, kripto paraların “çağrısını” dinleyen tek insan McMahon değil. New York’taki Bank of America’da eski bir kıdemli analist olan Luyi Zhang, Coinbase’e kıdemli bir yazılım mühendisi olarak katıldı. Nomura’nın New York’ta ticaret finansmanı işini kuran Jesse Bornstein, kısa süre önce sahiplerinin merkezi olmayan finansa (DeFi) erişmesine izin veren tokenlar çıkaran bir şirket olan Stakehound’da kurumsal satışlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olmak için ayrıldı. Kripto borsaları ve platformları, yüzlerce kişiyi işe almaya devam ediyor. Banka çalışanları da bu çağrılara cevap veriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.