Dogecoin ve Elon Musk Fırtınası: 2019’dan Beri Birlikteler!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin ve Elon Musk Fırtınası: 2019’dan Beri Birlikteler!

Dogecoin ve Elon Musk hakkında yeni bir gelişme ortaya çıktı. DOGE geliştiricileri ve Musk’ın 2 yıldır iletişim halinde olduğu bildirildi. Dogecoin geliştiricileri, Elon Musk’tan fon sağlamayı reddetti ve bunun yerine kripto para birimini Bitcoin’e göre daha yeşil ve daha ucuz bir alternatif hakine getirmek için fikirlerinden yararlanmayı seçti. Şimdiye kadar, PayPal’ın da kurucu ortağı olan Tesla ve SpaceX CEO’su ile beklenmedik ortaklıkları işe yaradı.

Dogecoin ve Elon Musk: 2019’dan bu iletişim halindeler!

Decrypt’te yer alan bilgilere göre Dogecoin geliştiricisi Ross Nicoll, Musk’ın 2019’da geliştiricilerle konuşmaya başladığından beri “onları daha yüksek işlem hacmini geliştirmeye teşvik etti”, “çok sayede tavsiye verdi” ve geniş çevresinden yararlanılmasını sağladı. Nicoll, dört yarı zamanlı Dogecoin geliştiricisinden oluşan ekibin, resimde Musk ile kripto para biriminin enerji tüketimini daha da azaltabilecekleri konusunda iyimser olduğunu söyledi. DOGE’un enerji tüketiminin Bitcoin’inkinin %7’si olduğu hesaplandı.

Dogecoin ve Elon Musk Fırtınası: 2019’dan Beri Birlikteler!

Nicoll, Elon Musk’ın 2019’dan veri Dogecoin geliştirme ekibi Nicoll, Michi Lumin, Max Keller, “Patrick” ve ne yazık ki Nisan ayında kanserden ölen “Sporklin” ile temas halinde olduğunu söyledi. Geliştiriciye göre Musk, Dogecoin gelişimini finanse etmeyi de teklif etti, ancak ekip teklifi kibarca geri çevirdi. Zengin yatırımcılardan gelen diğer teklifleri de reddettiklerini sözlerine ekledi.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Musk, Perşembe günü Dogecoin geliştiricileriyle “sistem işlem verimliliğini iyileştirmek” için çalıştığını tweetlemişti. Bir gün önce Musk, Tesla’nın artık Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeyeceğini ve “Bitcoin’in kullandığı enerjinin daha azını kullanan diğer kripto para birimlerini incelediğini” tweetlemişti.

Dogecoin’e yönelik sıradaki hedefler

Dogecoin ve Elon Musk ilişkisi özellikle bu yıl hızla ilerlemişti. Dogecoin’in fiyatı Ocak 2021’de 0.008 dolar iken 0.71 dolara kadar yükseldi. Ancak, şimdiye kadar şaka olarak başlayan kripto para birimine gerçekten katılım sağladığı bilinmiyordu. Projenin kurucuları Billy Markus ve Jackson Palmer 2015 yılında projeyi terk ettiğinden, Nicoll gibi geliştiriciler boş zamanlarında açık kaynak proje üzerinde çalıştılar. Dogecoin’in yanı sıra Nicoll, kurumsal blockchain projesi R3 için akıllı sözleşmelerde teknik geliştirmeye öncülük etti. Yakın zamanda blockchain endüstrisi dışında bir işi kabul etti ancak nerede olduğunu belirtmedi.

Dogecoin ve Elon Musk Fırtınası: 2019’dan Beri Birlikteler!

Decrypt’e göre Dogecoin piyasası kızışırken Nicoll, coin’i geliştirmeye olan ilginin tavan yaptığını söyledi. Nicoll, Dogecoin geliştiricilerinin şu anda kripto para biriminin 1.21 güncellemesini tamamladığını söyledi. Güncelleme ayrıca cüzdan yedeklemelerinin sonsuza kadar geçerli olmasını sağlayacak ve servis sağlayıcıların Dogecoin’i entegre etmesini kolaylaştıracak.

Coinbase, DOGE’u listeleyeceğini duyurdu

Perşembe günü Coinbase, nihayet Dogecoin’i listeleyeceğini duyurdu. Borsa tarafından paylaşılan altı ila sekiz haftalık zaman çizelgesi, yeni güncellemenin listeleme zamanına kadar hazır olabileceğini gösteriyor. Geliştirme ekibinin bir sonraki hedefi ise işlem ücretlerini düşürmek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.