Dogecoin Sonrası Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Güzel!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Sonrası Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Güzel!

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para madenciliği tarafından ısıtılan banyo sekmelerinin “güzel” bir kullanım durumu olduğuna inanıyor. Elon Musk, önce Dogecoin madenciliğiyle bu fikri onayladı şimdi ise Bitcoin konusunda benzer bir fikre sahip görünüyor.

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’den sonra Bitcoin’de bu modeli onayladı!

Elon Musk’un Dogecoin madenciliği ile ısıtılan bir banyoyu “harika bir fikir” olarak nitelendirdiği son haberlerinin ardından farklı fikirler ortaya çıktı. Önde gelen bir Twitter kullanıcısı olan “Documenting Bitcoin” Tesla CEO’suna Bitcoin madenciliği ile ısıtılan bir banyo sekmesini göstermek için onu etiketledi. DOGE fikrinden farklı olarak, Bitcoin madenciliği ile ısıtılan küvet aslında çalışıyordu. Elon Musk, buna yanıt olarak “güzel” tweetini attı.

Dogecoin Sonrası Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Güzel!

Kripto madenciliği ısısını kullanmak için bir kullanım örneği: bir fikirden bir işletim modeline dönüştü. 29 Mayıs’ta Blockfolio uygulaması Tesla milyarderine Dogecoin madenciliği için potansiyel yeni bir “kullanım durumu” -bir DOGE madencilik teçhizatından gelen yedek enerjiyle ısıtılan bir banyo sekmesi- oluşturmasını teklif etti. Bu sadece ironik bir fikir gibi görünüyordu. Ancak Elon Musk, bunun “harika bir fikir” olduğunu söyledi.

Topluluk tepkilerinin ardından Elon Musk, Bitcoin’e göz kırpıyor

Şimdi bu konuşmalardan iki gün sonra, Bitcoin topluluğunun popüler bir anonim hesabı olan “Documenting Bitcoin” Elon Musk’un ona bir göz atması gerektiğini söyleyerek, aslında Bitcoin madencilik ekipmanıyla ısıtılan bir banyonun videosunu yayınladı. Tesla CEO’su, diğer gerekli amaçlar için kullanılan kripto madenciliğinden elde edilen yedek ısı hakkındaki bu ikinci gönderiyi beğendi ve “Güzel” şeklinde bir yorumda bulundu.

Dogecoin Sonrası Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Güzel!

Bu, birkaç yıl önce, soğuk iklime sahip ülkelerde madencilerin dairelerini sıcak tutmak için operasyonlarından elde ettikleri yedek ısıyı kullandıkları durumlara benzer bir örnek. Tesla, PoW nedeniyle Bitcoin ödemelerini reddetti, ancak Elon Musk DOGE hayranı olmaya devam ediyor. 13 Mayıs’ta Tesla, Bitcoin madencilerinin küresel CO2 emisyonlarına eklediği ek karbon ayak izi nedeniyle e-arabaları için Bitcoin ödemelerini askıya aldı.

Elon Musk, Bitcoin’i eleştirirken neden DOGE’yi savunuyor?

Ancak Elon Musk, son yorumları ile BTC topluluğuna hala güçlü bir kripto destekçisi olduğuna dair güvence verdi. Bitcoin etkileyicisi Anthony Pompliano ve SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci, o zamanlar Elon Musk’un basitçe “yeşil madencilik” eksikliğine odaklandığını varsayıyordu. Yakın gelecekte Tesla’nın buna uygun bir çözüm bulacağını varsaydılar.

Dogecoin Sonrası Elon Musk’tan Bitcoin Açıklaması: Güzel!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Tesla, son derece enerji tüketen Proof-of-Work konsensüs algoritması nedeniyle Bitcoin’i eleştiriyor. Ancak Elon Musk’un favori kripto parası Dogecoin aynı algoritma üzerinde çalışıyor. Ünlü milyarderin hayran olarak kalmasının ve DOGE varlıklarını satmamasının nedeni, geçtiğimiz günlerde bir tweet’te belirttiği gibi, DOGE’nin memeleri olması ve diğer kripto paraların ise olmamasıdır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.