Dogecoin Muhtemelen Bu Zamana Kadar Yaşayacak

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Muhtemelen Bu Zamana Kadar Yaşayacak

Dogecoin veya diğer ismiyle şaka koini. İnsanlar güzel bir şakayı sever, değil mi? Yüzyıllar önce Yunan filozof Aristoteles, “Tanrılar da şakaya düşkündür” şeklinde bir ifade kullanmıştı.

Mevcut piyasa rallisini resimde görüldüğünde, traderların piyasanın en büyük şaka koinine kapıldıkları oldukça açık.

Dogecoin ve Devam Eden Ralli

Devam eden fiyat rallisinin bir parçası olarak DOGE, XRP’nin yerini alarak piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi. 0,65 ABD dolarının çok üzerindeki fiyatıyla, altcoin’in piyasa değeri 85 milyar doların üzerine yerleşti.

Dogecoin Muhtemelen Bu Zamana Kadar Yaşayacak

Bitinfo’nun verileri, Dogecoin işlemlerine dahil olan kişi sayısının Ethereum ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kaldığını gösteriyor. Örneğin dün 1,4 milyon ETH işlemi yapılırken şaka koini 76 bin işlem kaydetti.

Bu göze çarpan karşıtlık, DOGE balinalarının her seferinde kripto paranın fiyat artışını tetiklediği gerçeğini gün ışığına çıkarıyor. Bu yüzden Shiba Inu temalı kripto paranın artık balinaların evcil hayvanı olup olmadığını merak etmeden duramazsınız!

Dogecoin Muhtemelen Bu Zamana Kadar Yaşayacak

Galaxy Digital’in yakın tarihli bir raporu, Dogecoin’i en “Gallows Humour” (Hayatı tehdit eden, felaket veya dehşet verici bir durumla dalga geçen mizah) yatırım aracı olarak nitelendiriyor ve şöyle diyor:

“Dogecoin uzun vadede bu kripto hikayesinin bir parçası olmaya devam edecek, her zaman Bitcoin’in gölgesinde kalacak, ancak hepimizi şaşırtmak için her zaman pusuda ve periyodik olarak daha iyi performans gösterecek.”

Projedeki Eksiklikler

Raporda ayrıca Dogecoin’in GitHub deposunun 2017’den beri var olmadığına dikkat çekildi ve bu da proje için genel bir geliştirme çabası eksikliğine işaret ediyor. İvme ve popülerlik kazandıkça, yalnızca gelecek bize kripto paranın geliştirici ilgisinde bir artışa tanık olup olmayacağını söyleyebilir.

Bununla birlikte, DOGE topluluğu geliştirme çabalarını pek umursamıyor. Diğer kripto paraların fiyatı, kendi ekosistemlerinde meydana gelen en son gelişmelerin bir fonksiyonu olsa da, DOGE’nin fiyatı tamamen farklı şekilde işliyor.

Dogecoin Muhtemelen Bu Zamana Kadar Yaşayacak

Tesla CEO’su Elon Musk, kripto para hakkında her tweet attığında, sadık DOGE meraklıları çılgına dönüyor ve piyasalar kendilerini yukarı doğru baskıya maruz bırakıyor.

Rapor, koinin sunduğu “dürüstlüğü” vurgulayarak, “DOGE, şakalar komik olduğu sürece, Bitcoin yaşadığı sürece muhtemelen yaşayacak.” vurgusu yapıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.