Dogecoin Milyoneri Konuştu: Doge Mükemmel Bir Para!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Milyoneri Konuştu: Doge Mükemmel Bir Para!

Yatırımıyla 2 milyon dolar kazanan Dogecoin yatırımcısı Glauber Contessoto, kısa bir süre önce The New York Times’a meme-tabanlı kripto para birimi hakkında en çok sevdiği şeyleri açıkladı. İşte milyonerin Dogecoin yorumu…

Glauber Contessoto, yatırım yaptığı Dogecoin (DOGE)’i yorumladı

Glauber Contessoto, coin hakkında “Y kuşağı için mükemmel bir coin” dedi. “Meme”ler, Y kuşağı için sosyal medya para birimi haline geldi. Bu nedenle meme-tabanlı bir para biriminin gençler için gerçek bir şey haline gelmesinin şaşırtıcı olmadığını söyledi. Uzmanlara göre gençler, Dogecoin’e büyük yatırım yapıyor. Ayrıca Contessoto, Dogecoin’in markalaşmasından hoşlandığını söyledi. The New York Times’da yer alan bilgilere göre aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dogecoin, tüm kripto para birimleri arasında en iyi markaya sahip. Önüme Ethereum, Bitcoin, Litecoin koyarsanız, hepsi süper yüksek teknolojili ve fütüristik gözükür. Dogecoin ise şöyle dermiş gibi gözüküyor: “Hey, naber?”

Dogecoin Milyoneri Konuştu: Doge Mükemmel Bir Para!

Nitekim, Contessoto yatırımı için viral oldu. Contessoto, kripto para birimiyle ilgili başarı öykülerinin bir örneği. Contessoto, Nisan ayında CNBC’ye bir demeç vermişti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yatırımcı 5 Şubat’ta, DOGE 0.045 dolardan işlem görüyorken 180.000 dolar yatırım yaptığını söyledi. 15 Nisan’a kadar da Dogecoin milyoneri olmuştu. “Bu konuda çok heyecanlıydım, Reddit’te de yeniydim. O yüzden bir gönderide bunu paylaşmak istedim,” dedi.

DOGE, bazı yatırımcıları da üzdü

Ancak herkes Dogecoin’e para yatırıp milyoner olamadı. Örneğin, bazı DOGE dolandırıcıları, yatırımcıları paralarını ikiye katlama vaadiyle kandırıp sahte web sitelerinde avladı. Uzmanlara göre Dogecoin gibi değişken bir coin’e yatırım yapmak sorunlu. Bu nedenle, piyasaya göz kulak olmak önem taşıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.