Dogecoin Kurucusu Şoke Etti: Büyük Aptal Teorisi!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Kurucusu Şoke Etti: Büyük Aptal Teorisi!

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, kripto fiyatlarının esas olarak “daha büyük aptallara satış yapan aptallar” tarafından yönlendirildiğini söyledi. Markus “daha aptal teorisine” dikkat çekti.

Dogecoin kurucusundan kripto para piyasasına ilişkin yorum

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, DOGE’un 1 dolara çıkmasının bir başarı sayılmayacağını; buradan giren insanların 10 doları görmek isteyeceğini söylemesiyle gündemimize girmişti. Şimdi ise, yeni bir tweet ile karşımızda. Markus, yeni tweet’inde kripto piyasasını yönlendiren “aptal teorisinden” bahsetti ve şu ifadeleri kullandı:

Kripto fiyatlarının çoğunu yönlendiren büyük aptal teorisine katılıyorum. Ancak dürüst olmak gerekirse kaç kişilik bir yüzdenin kripto paraları yararından, kaç kişinin büyük aptal teorisinden aldığını düşündüğünüzü merak ediyorum. Bana göre yaklaşık yüzde 99.99’u bu aptal teorisinden dolayı aldı.

Dogecoin Kurucusu Şoke Etti: Büyük Aptal Teorisi!

Markus’tan kripto para piyasasındaki bazı insanlara eleştiri

“Daha büyük aptal teorisi”, aşırı bir değere ulaşmış varlıkları satın alarak kâr elde edebileceğinizi belirtir. Çünkü, genellikle daha yüksek bir fiyat ödemeye istekli büyük bir aptal olacaktır. Bu teoriye göre, daha büyük bir aptal kalmayana kadar döngü devam eder. Markus, piyasadakilere yönelik eleştirisine aşağıdaki cümleleri de ekledi:

Kripto piyasaları, meme-coin’leri kovalayan aptal paranın bir çöplüğüdür, bunda asil bir hareket yoktur, sadece bir grup insan daha büyük aptal teorisi oynuyor ve teknolojiyle oynanıyor. Sonuçta temeller her zaman kazanır.

Dogecoin Kurucusu Şoke Etti: Büyük Aptal Teorisi!

Markus ayrıca kendi yarattığı meme-coin’i Dogecoin’in nasıl geliştiğini anlayamadığını belirtmişti ve DOGE’un yükselişi hak etmediğini düşündüğünü bir soru ile açıklamıştı. Dogecoin’in yaratılışının yalnızca birkaç saat sürdüğünü vurgulayan Markus, “İnsanlar, DOGE’un 1 dolara ulaşacağından bahsediyor – bu durum piyasa değerini Starbucks, IBM gibi milyonlarca kişiye hizmet eden şirketlerden daha büyük hale getiriyor. Dogecoin bunu hak ediyor mu? Bırak cevaplamayı, anlayamayacağım bir şey bu,” ifadelerini kullanmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.