Dogecoin Kurucusu Çılgınlıkta Satış Yapıyor: 420 DOGE!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Kurucusu Çılgınlıkta Satış Yapıyor: 420 DOGE!

Dünyanın en popüler meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE)’in artık kendi NFT serisi var ve bunlardan 420 tanesi şu anda satışa hazır. Kripto para biriminin arkasındaki mühendislerden biri olan Billy Markus, bunun duyurusunu dün Twitter’da yaptı ve popüler bir NFT piyasası olan Rarible’da “Farklı bir şey denemek ve aynı NFT’nin birden çok kopyasının oluşumuna izin vermen yeni bir platformu denemek istediğini” söyledi.

Dogecoin NFT’si satışa çıkarıldı

NFT’ler, üzerinde Dogecoin logosu olan bir coin’in hareketli versiyonu gibi görünüyor. Markus, bunları üç katmanlı olarak satışa sunuyor. İlk katmanda 420 adet NFT Rarible’da satışa çıkarıldı. 420’nin 181’i 0.08 Ethereum’a satıldı. İkinci katmanda 3 adet NFT çıkarıldı ve 0.8 Ethereum’a satıldı – tükendi. Üçüncü katmanda ise yalnızca bir DOGE NFT’si vardı ve Foundation’da satışa sunuldu. Bu tek NFT 1.5 ETH’ye satıldı. NFT’ler, bu yıl oldukça rağbet gören bir alan ve birçok insan bu fazı ICO çılgınlığına benzetiyor.

Dogecoin Kurucusu Çılgınlıkta Satış Yapıyor: 420 DOGE!

Bir şaka olarak başlayan kripto para birimi olan Dogecoin, şu anda 47.3 milyar dolarlık piyasa değeriyle en değerli altıncı coin olarak listelerde yer alıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk, coin’i aktif olarak pump’lıyordu. Bu nedenle DOGE, bu yılın başından beri oldukça popüler bir hale geldi. Değeri fırlayan DOGE, bir yılda yüzde 13.009 yükselmiş durumda.

Markus, DOGE’un bu yükselişinden yararlanamamasıyla tanınıyordu – Markus, 2015’te elindeki DOGE’ların hepsini satıp ikinci el bir araba satın almıştı. Şimdiki NFT satışlarından ise 46.000 dolar kazanmış durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.