Dogecoin Kurucu Ortağı Markus, DOGE’un Yükselişini Yorumladı

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Kurucu Ortağı Markus, DOGE’un Yükselişini Yorumladı

Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, son DOGE rallisini neyin tetiklemiş olabileceğiden bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Billy Markus, meme-coin DOGE’u 2013’te Bitcoin parodisi olarak yarattı. Geçen ay Dogecoin 0,0026 dolar üzere düşük bir düzeyden el değiştiriyordu ve şu anda en uygun dört dijital varlıktan birisi haline geldi. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,60’tan süreç görüyordu.

Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE’u evvel “halkın para birimi” olarak isimlendirildi, sonra SpaceX aracılığıyla “gerçek aya gerçek DOGE” yollayacağına kelam verdi. Musk’ın bu tweet’leri nedeniyle DOGE’da bu yıl büyük fiyat artışları görüldü. Şimdiyse topluluk bu hafta sonu yayınlanacak olan ve Elon Musk’ın sunacağı. Saturday Night Live (SNL) kısmını heyecanla bekliyor. Musk’ın SNL’de DOGE’dan bahsedeceğine dair büyük bir inanç var.

Bir CNBC muhabiri Kate Rooney’e nazaran, en yeni DOGE yatırımcıları bilhassa Musk’ın tweet’lerini meme-coin’in ana fiyat artırıcısı olarak görüyor.

DOGE Kurucu Ortağından Ralli Yorumu

Jackson Palmer ile birlikte Dogecoin’i yaratan ve 2013’te piyasaya süren Billy Markus, son Dogecoin rallisine ait görüşünü paylaşmak için Twitter’a girdi. Markus, DOGE’u kolay hareketlerin yönlendirdiğine inanıyor. Piyasadaki fiyat, insanların kendi nedenlerine nazaran aldıkları kararlara nazaran taraf değiştiriyor:

“DOGE neden düşüyor? DOGE’un yükselişiyle tıpkı sebep. Alış ve satış. Bu kadar. Kripto para alanı his ve hassaslıkla yönetilir. Beşerler kendi münasebetleriyle alıp satarlar ve bu kararlar fiyatı değiştirir. Bu bir sürat treni. Daima öyleydi.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.