Dogecoin (DOGE)’den Yeni Rekor: 0.50 Dolar Aşıldı!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin (DOGE)’den Yeni Rekor: 0.50 Dolar Aşıldı!

Dogecoin (DOGE) 0.50 doları kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.53 dolara ulaşmış durumda. Bu yükseliş, eToro’nun coin’i platformunda listelemesinin ardından geldi.

Dogecoin, popüler bir markanın Twitter’da DOGE’dan bahsetmesi, eToro listelemesi ve MLB biletleri için ödeme yöntemi olarak kullanılmasıyla insanların dikkatini çekmeye devam ediyor.

Aynı zamanda coin’in fiyatı 0.53 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine fırladı.

Dogecoin (DOGE) yarar sağlayan son gelişmeler

Shiba Inu’dan ilham alan şaka coin’i, geçtiğimiz birkaç ay içinde birçok ünlüden onay aldı. Yıllardır varlığa açık olarak destek veren Elon Musk’tan sonra çılgınlığa katılanlar arasında Snoop Dogg, Mark Cuban ve NBA takımı ve daha fazlası vardı.

Cuban’a göre çok sayıda şirket, Dogecoin’i yasal bir para birimi olarak konumunu sağlamlaştıracak bir ödeme aracı olarak tanıttı. Bu özel kabul, profesyonel beyzbol takımı Oakland Athletics’ten daha fazla destek aldı.

Hayranlar 3 Mayıs – 6 Mayıs tarihleri ​​arasında 100 DOGE ile bilet satın alabilecek.

Daha önce Snickers ve Mars markaları tarafından bahsedilen şaka coin’i, şimdi bir başka ABD markası olan Slim Jim’in de dikkatini çekti. Şirket yakın zamanda “toplumu reddet, Doge ol” şejlinde gizemli bir tweet attı ve DOGE hashtag’ini ekledi.

DOGE, artık BMW’den daha büyük

Küresel olarak benimsenmesinin ışığında, DOGE’un fiyatı yılın başından beri yükseliyor. Kripto para, 0,005 dolardan işlem görüyordu, ancak ünlülerin sürekli etkileşimleri ve yukarıda belirtilen diğer tüm gelişmeler sonraki aylarda değerini artırdı.

Dogecoin şu anda 63 milyar doları aşan piyasa değeri ile 5. en büyük kripto para birimidir. Kripto para birimi endüstrisinin dışında, coin’in piyasa değeri, BMW, MetLife, Honda Motor Co, Vodafone Group ve daha fazlasını aştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.