Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından %25 Oranında Arttı

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Açıklamalarının Ardından %25 Oranında Arttı

En büyük dördüncü kripto para ünitesi olan Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarının akabinde %25 oranında artış gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elon Musk, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, şirketi Tesla’nın Bitcoin’in (BTC) tabiata verdiği ziyan sebebiyle, Bitcoin ile ödeme alma süreçlerini durdurduğunu açıklamıştı. Gelen yansılar üzerine Musk, Bircoin ve başka kripto paralara güçlü bir biçimde inandığını lakin fosil yakıt kullanımında muazzam bir artışa sebep olduğunu tabir etti.

Musk, atmış olduğu bir öteki Tweet’ta, bir karbon vergisinin uygulanmasını önerecek kadar da ileri gitti. Musk bu teklifi Biden idaresinin reddettiğini söz etti.

Elon Musk, Dogecoin İçin Çalışacak

Elon Musk, atmış olduğu bir öteki tweet’te, Dogecoin’in süreç verimliliğini arttırmak için, Dogecoin geliştiricileriyle çalışmanın gelecek için umut verici olduğunu kaydetti.

Musk’ın tüm bu açıklamalarının akabinde Bitcoin‘de düşüş yaşanırken Dogecoin ise %25 oranında arttı. Yazı kaleme alındığı sırada Dogecoin, Coingecko bilgilerine nazaran 0,535508 dolardan süreç görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.