Dogecoin Değil! Elon Musk’un Tek Tweetiyle Bu Altcoin Uçuyor

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Değil! Elon Musk’un Tek Tweetiyle Bu Altcoin Uçuyor

Tesla CEO’su Elon Musk durmuyor ve her paylaşımı kripto paraları etkilemeye devam ediyor. Elon Musk, resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı bir paylaşımla, ‘Starbase’ isimli bir altcoin projesinin fırlamasına neden oldu. Milyarderin paylaşımındaki resimde Starbase yazıyor ve bu tek tweet kripto paranın yüzde 4.440’lık bir ralli yapmasını sağladı.

Elon Musk tweet attı ve bu altcoin projesi yüzde 4.440’lık ralli yaptı!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin ve Bitcoin’e yönelik dönemsel paylaşımları ile biliniyor. Ancak bu sefer ilgi odağı başka bir altcoin projesi oldu. Elon Musk resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı bir paylaşımda, ‘Starbase’ ismine yer verdi. Bu isimde kripto para piyasasında bir altcoin bulunuyor. Elon Musk’un paylaşımı öncesinde 0,005 dolar seviyelerinden işlem gören Starbase, tek tweetle 0,227 dolar seviyesine kadar tırmandı. Bu rakamlar kripto parada saatler içinde yüzde 4.440’lık bir artış yaşandığını gösteriyor.

Dogecoin Değil! Elon Musk’un Tek Tweetiyle Bu Altcoin Uçuyor

Peki Elon Musk gerçekten de paylaşımı ile bu kripto parayı mı hedefledi? Aslında Starbase, Elon Musk’un uzay çalışmalarını rahatlıkla yürütebileceği şehrin ismi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Starbase, ABD’nin Teksas eyaletinde yer alan bir şehir. Elon Musk daha önceki paylaşımlarında da Starbase ismini kullanmıştı. Bu nedenle ünlü milyarder, paylaşımı ile büyük olasılıkla Starbase şehrinden bahsetmiş olabilir. Ama görünen o ki bu durum Starbase yatırımcılarına yaradı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.