Dogecoin Coinbase Tahtasını Sert Açtı! Analist: Bu Seviyeler Görülebilir

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Coinbase Tahtasını Sert Açtı! Analist: Bu Seviyeler Görülebilir

Popüler meme kripto para birimi ve piyasa değerine göre en değerli altcoin projelerinden olan Dogecoin, bugün güçlü yükseliyor. DOGE, dünyanın en değerli kripto para borsalarından olan Coinbase’de listelenmesinin ortasında önemli satın alma baskıları yaşıyor. Coinbase listeleme haberinin ardından, DOGE fiyatı saatler içinde %7’den fazla arttı ve ve 0,383 dolardan işlem gördü. Yazım sırasında da bu artış eğilimi devam ediyor. Bazı analistlere göre ise altcoin fiyatından daha fazlası beklenebilir.

Büyük bir gelişme Dogecoin fiyatını yükseltti! Altcoin artık Coinbase piyasalarında

Büyük bir gelişme DOGE fiyatını yükseltti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, daha önce Dogecoin’in en popüler kripto para birimlerinden biri olduğunu ve şirketin para birimini altı ila sekiz hafta içinde listeleme planlarından bahsetmişti. Borsa şimdi ise DOGE’yi listeliyor. Konuya yönelik yapılan açıklamada, borsa gelen transferleri hemen kabul etmeye başlayacağını ve likidite koşulları sağlanırsa kullanıcıların DOGE’yi profesyonel ticaret hesaplarına yerleştirebileceği vurgulanıyor.

Koşullar karşılandığında, yatırımcılar DOGE’lerini BTC ve USDT stablecoin’i ile değiştirebilecekler. Ayrıca borsa, kripto parada USD, EUR ve GBP’ye karşı fiat çiftlerini de etkinleştirdi. Ancak borsa kripto parayı Coinbase Pro platformunda listeledi ve Coinbase’in gelecekte bireysel yatırımcı platformlarına ve mobil uygulamalarına Dogecoin’i ekleyip eklemeyeceğine dair bir bilgi yok. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Coinbase, tipik olarak yeni kripto parayı profesyonel platformunda listeledikten birkaç hafta sonra perakende platformuna ekliyor.

Dogecoin Coinbase Tahtasını Sert Açtı! Analist: Bu Seviyeler Görülebilir

Nidhi Kolhapur:  DOGE fiyatı 0,400 dolar seviyesini test edebilir

Coingecko’ya göre, DOGE şu anda 49 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para. Şu anda Doge, 0,37 dolardan işlem görüyor. DOGE fiyatı son 24 saatte %15’ten fazla arttı.  DOGE fiyatı şu anda 0,377 dolar seviyesini test ediyor. 

Kripto para analisti ve uzmanı Nidhi Kolhapur’a göre, daha fazla kazanç muhtemelen 0,400 dolar seviyesine doğru bir hareket için kapıları açabilir. Aşağı yönde analiste göre, 0,350 dolar seviyesi iyi bir destek bölgesi ve bu seviye dikkatle izlenmelidir. Genel olarak kripto uzmanları, kripto paranın Coinbase‘ye yakın zamanda dahil edilmesiyle altcoin’in değerini ve kullanım durumunu artıracağını söylüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.