Dogecoin Çılgınlığı Yüzde 7.800 YTD! Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Çılgınlığı Yüzde 7.800 YTD! Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz

Piyasaların ne kadar çılgın hale geldiğinin bir kanıtı olarak popüler altcoin Dogecoin’e bakılabilir. Dogecoin artık Twitter’dan daha değerli… DOGE treninin Nisan ayı sonundaki satışında buharı bitmiş gibi görünse de piyasa değeri iki haftadan kısa bir süre içinde neredeyse iki katına çıktı.

Elon Musk’un DOGE piyasasına katılımı tüm bunlarda bir faktördür. Tesla milyarderinin, 8 Mayıs Saturday Night Live etkinliğinde Dogecoin’den bahsedeceği bildiriliyor. Temel düzeyde, daha fazla işletme meme parasını bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. Eleştirmenler DOGE’nin temelden yoksun olduğunu iddia ederken, bazıları ise yeni zirveler bekliyor…

Popüler analist: Dogecoin rallisi durdurulamaz! 1 dolar sırada

Gelenekselliğe aykırı olarak, Dogecoin inanılmaz koşusuna devam ediyor, hatta bu süreçte Cardano’yu geçmeyi bile başardı. YTD kazançları şu anda %7.800’de duruyor. Son piyasa satışlarının ardından, DOGE’den gelen güçlü bir toparlanma, fiyatta keskin bir yükselişe yol açtı. Bugün kripto para, aynı şeyi daha fazlası ile görüyor ve açılıştan bu yana %14’ten fazla kazanç sağlıyor. Popüler analist Kas1a, DOGE’yi 4 saatlik bir grafikte inceledi ve rallisinin “durdurulamaz” olduğu sonucuna vardı. 

Dogecoin Çılgınlığı Yüzde 7.800 YTD! Analist: Bu Seviyelere GidiyoruzDOGE/USD Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

Analistin analizi, son dipte oluşan yukarı doğru bir boğa çizgisine göre bir fiyat trendini gösteriyor. Analiste göre, şimdi 1 dolarlık bir DOGE rallisi giderek daha mümkün görünüyor. Ancak Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, 1 dolarlık DOGE fiyatının mümkün olan bir şey olmadığını söyledi. Dogecoin, Billy Markus’un itirafına göre birkaç saat içinde oluşturuldu ve her zaman ultra ciddi kripto para birimi endüstrisine karşı bir şaka olarak tasarlandı. Bu bazı uzmanlara göre, Twitter’ı aşan bir proje değil.

DOGE çılgınlığı inanılmaz bir hal alıyor! Billy Markus bunu açıklayamıyor

Ancak DOGE çılgınlığı inanılmaz bir hal alıyor. Mevcut şirketlerin piyasa değerlerine bakıldığında, DOGE‘yi Volvo, Honda ve Philips Electronics’e çok yakın bir mesafede gösteriyor. Bunların hepsi milyonlarca insana somut mal ve hizmetler sağlıyor. Billy Markus, eserinin nasıl ve neden bugün olduğu yere geldiğini açıklayamıyor.  Hisse senedi piyasalarının reel ekonomiden farklılığı göz önüne alındığında, bir açıklamaya sahip olabilir. Billy Markus konuya yönelik şunları söyledi:

Belki de Dogecoin, olayların gerçeklikten ne kadar uzaklaşabileceği konusunda iyi bir barometre olabilir…

Dogecoin Çılgınlığı Yüzde 7.800 YTD! Analist: Bu Seviyelere Gidiyoruz

Charles Hoskinson: DOGE’nin fiyatı sürdürülebilir değil, çökecek!

Dogecoin’in yükselişi hakkında yorum yapan IOG CEO’su Charles Hoskinson, durumu bir balon olarak nitelendirdi. Fiyat performansını Elon Musk’a ve “akıllı balinalar” ile piyasa manipülasyonuna bağlıyor. Charles Hoskinson konuya yönelik şunları söyledi:

Çok açık olalım, bu bir balon. DOGE’nin fiyatı sürdürülebilir değil, çökecek ve çok büyük miktarda perakende parası çok hızlı bir şekilde kaybedilecek.

DOGE için işler ters gittiğinde Charles Hoskinson, düzenleyicilerin harekete geçmeye zorlanacağından ve bunun tüm kripto para birimi endüstrisi için daha katı düzenlemelere yol açacağından korkuyor. Bu yorumları Charles Hoskinson, iki hafta önce yaptı. O zamandan beri DOGE, Cardano’dan daha dayanıklı olduğunu kanıtladı. Baız uzmanlara göre, belki artık temellerin önemli olmadığını kabul etmenin zamanı gelmiştir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.