Dogecoin Çılgınlığı: İşte Satın Alma Sinyalleri ve Kritik Metrikler

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Çılgınlığı: İşte Satın Alma Sinyalleri ve Kritik Metrikler

Ticaret hacminin %400’ün üzerinde artmasıyla Dogecoin şu anda 0,61 $ seviyesinde işlem görüyor. DOGE 50 senti geçtiğinde, piyasa değerindeki artış DOGE’nin XRP’yi geçmesini sağladı.

Dogecoin ve Fiyat Artışı

DOGE neden farklı? Kurumların ve bireysel traderların bu koini ciddiye almaması fiyatın artmayacağı anlamına gelmiyor. Viral, etkili ve topluluk temelli yeni bir kültürel fenomen, DOGE’nin piyasa değeri ile gerçek oldu.

24 saat içinde %30’luk bir fiyat artışı ve psikolojik olarak önemli 50 sentlik engelini aşan DOGE, şu anda piyasa değerine göre 4. kripto varlık. 1 Ocak 2021’de DOGE’ye 1000 $ yatırım yapan bir kişinin parası intotheblock’tan gelen verilere göre bugün 115.576 $ değerine ulaşmış durumda.

Dogecoin Çılgınlığı: İşte Satın Alma Sinyalleri ve Kritik Metrikler

Traderlar panik yapmaya devam ederken, son 24 saatte ticaret hacmi %40 artmış olan Dogecoin dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Dogecoin gibi koinlerin yanı sıra, bazı koinler de yüksek ticaret hacmine ve piyasalar arasında artan talebe sahip. MonaCoin’in ticaret hacmi son 24 saatte %64 arttı. Bunlar, bireysel traderların başvurduğu ve gelecekte DOGE ile benzer getiri elde ettikleri en iyi koinler.

Dogecoin’in verileri ortaya ilginç durumlar da koyuyor. Traderlar DOGE’u ciddiye alınması gereken bir kripto para yapan faktörleri arıyor. DOGE’nin blockchain hacmi 35,5 kat arttı. Piyasa değeri 78 milyar dolara geldi. Traderların adres sayısı yüzde 286 arttı.

Dogecoin Çılgınlığı: İşte Satın Alma Sinyalleri ve Kritik Metrikler

DOGE’nin rallisi esas olarak Musk’ın tweet’leriyle beslendi, ancak şu anda durum böyle değil. İlginç koinlerin rallisine liderlik eden DOGE, Galaxy Digital’in raporunun açıkladığı gibi olmayabilir. Büyük Dogecoin HODLerlar konsantrasyonu yüksek olmasına rağmen, aktif Dogecoin adreslerinin sayısı, rapordaki verilere göre 30 günlük hareketli ortalamada artış gösterdi. Bu, Dogecoin hissinin traderlar arasında yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Dogecoin Çılgınlığı: İşte Satın Alma Sinyalleri ve Kritik Metrikler

Diğer bir önemli ölçüm, geçen yıl Dogecoin’in arzının %60’ından fazlasının hareket ettiğini, altcoin söz konusu olduğunda yüksek likidite olduğunu gösteriyor. Diğer altcoinler aynı deneyimi yaşamamış olsa da, Dogecoin’in rallisi büyük ölçüde bundan kaynaklanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.