Dogecoin Artık Coinbase Piyasalarında: Fiyat Sıçradı!

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Artık Coinbase Piyasalarında: Fiyat Sıçradı!

Dogecoin artık Coinbase Pro’da Listeleniyor. Borsa Salı günü yaptığı açıklamada, Coinbase Pro’nun meme coin Dogecoin’in gelen transferlerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Alım satım işlemleri ise 3 Haziran 2021’de başlayacak.

Duyurunun ardından Dogecoin sıçradı

Duyurunun yapılmasının ardından Dogecoin fiyatında yüzde 6’lık bir artış meydana geldi.

Dogecoin Artık Coinbase Piyasalarında: Fiyat Sıçradı!

Şu anda DOGE kripto para dünyasının ilk 10 koin’inden daha iyi perfomans gösteriyor. Bununla birlikte, listeleme haberi zaten piyasa tarafından fiyatlandırılmıştı. Zira Coinbase zaten Dogecoin’i listeleyeceğini daha önceden duyurmuş ancak net bir tarih vermemişti. Kriptokoin.com olarak daha önce ded yer verdiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk, en büyük ABD borsasının Mart ayında Dogecoin ticaretini etkinleştirmesi gerektiğini tweetlemişti. Winklevoss liderliğindeki Gemini borsası, diğer birkaç ticaret platformuyla birlikte Mayıs ayı başlarında DOGE için destek ekledi.

DOGE yerini mi sağlamlaştırıyor?

Şimdi akıllara gelen aslında Dogecoin’in yerini sağlamlaştırması şeklinde. Artık önde gelen bir çok borsa da DOGE’ye yer verdiğine göre bundan sona koin ile ilgili yaklaşımlara belki de çok dikkat edilmesi gerekecek. Şaka odaklı koin olsa da gelinen nokta bir koinin sosyolojisi oluşmuş ise bir diğer ifade ile arkasında önemli bir topluluk var ise o koin’in geleceğinin parlak olacağı ifade edilebilir. Hem topluluk hem de yatırımcı bağlamında önemli kazanımlar elde eden DOGE bu kazanımlarını aynı zamanda fiyatına da yansıtmış durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.