Dogecoin Adeta Uçuyor! Piyasa Önderi ise DOGE Yatırımcılarını Uyardı

Kriptocat Haber Editörü
Dogecoin Adeta Uçuyor! Piyasa Önderi ise DOGE Yatırımcılarını Uyardı

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE), son 24 saatte adeta uçtu ve yazım sırasında da yükseliş eğilimi devam ediyor. Kripto para yüzde 55’in üzerinde artışla 0,70 dolar sınırına dayandı. DOGE, son 7 günde ise yüzde 150’nin üzerinde değer kazandı. Bu ralli kripto para topluluğunu heyecanlandırırken Blockchain Capital’den Spencer Bogart, Dogecoin’in gerçek kullanıcısı olmadığını iddia ediyor.

Dogecoin piyasa değeriyle 90 milyar dolara ulaştı! “Gerçek kullanıcısı yok”

Dogecoin‘in piyasa değeri 90 milyar dolara ulaştı ve bu, şaka olarak görmezden gelinmeye devam eden kripto para birimi için son derece etkileyici bir başarı. Artık kripto para, Snapchat ve Xiaomi’den daha büyük. Dogecoin fiyatı, 2021’de Elon Musk, Mark Cuban ve Snoop Dogg’un aktif olarak destekleriyle yüzde 17.893 roket yaptı. DOGE, son 24 saat içinde devasa yükselerek 0,69 doları da kırdı. Yine de bazı endüstri liderleri, piyasa katılımcılarını gül renkli gözlüklerini çıkarmaya ve meme kripto para birimine ayık bir şekilde bakmaya teşvik ediyor.

Dogecoin Adeta Uçuyor! Piyasa Önderi ise DOGE Yatırımcılarını Uyardı

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında, Blockchain Capital’in genel ortağı Spencer Bogart, Dogecoin hayranlarını uyardı. Spencer Bogart, Shiba Inu temalı kripto paranın gerçek kullanıcıları ve geliştiricileri olmadığını belirtti. Spencer Bogart, Doge’nin Elon Musk gibi “eğlenceli bir adam” için “mükemmel hedef” olduğunu da ekliyor. Spencer Bogart konuya yönelik şunları söylüyor:

Biliyorsunuz, bu işlevsel bir ağ, bu yüzden ona bu krediyi vereceğiz (işe yarıyor). Ancak gerçek kullanıcılar yok, üzerinde çalışan geliştiriciler yok. Şakaları sever. Biliyorsun, o eğlenceli bir adam. Memleri seviyor ve Doge bunun için mükemmel bir hedef.    

Dogecoin Adeta Uçuyor! Piyasa Önderi ise DOGE Yatırımcılarını Uyardı

Popüler altcoin Dogecoin’de son durum nedir?

Dördüncü en büyük kripto para birimi Dogecoin, yazım sırasında yüzde 55 oranında artışla 0,66 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 86,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. DOGE yazım sırasında piyasa değeriyle 49,3 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.