Dikkat: Madenciler Toplu Bitcoin Satışlarına Başladı!

Kriptocat Haber Editörü
Dikkat: Madenciler Toplu Bitcoin Satışlarına Başladı!

Bitcoin fiyatı 40.000 doların üzerine çıkmaya çalışsa da, bu girişimi başarısız oldu. Sık sık olduğu gibi altcoin piyasası da bundan etkilendi ve kripto piyasasında toplam 100 milyar doların üzerinde bir kayıp meydana geldi. Bu sırada, CryptoQuant ve Glassnode verilerine göre madenciler BTC’lerini nakde çevirmeye başladılar. Poolin cüzdanı, bu yılın en yüksek miktarı olan 3.271 coin’i elden çıkardı.

Bitcoin madencileri BTC’lerini satıyor

Bu haftanın başlarında BTC toparlanma belirtisi göstermeye başlamıştı. Dün, 39.000 doların üzerine çıktı. Ancak 40.000 doları aşamadı ve yeniden düşüşe geçti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu fiyat hareketinde Elon Musk’ın sabah saatlerinde attığı bir tweet’in etkisi var.

Dikkat: Madenciler Toplu Bitcoin Satışlarına Başladı!

Bitcoin düşmeye devam ettikçe madenciler elde ettikleri Bitcoin’i satmaya devam ettiler. CryptoQuant ve Glassnode tarafından sağlanan veriler, Bitcoin madencilerinin satışlarını artırdığını ve Poolin madenci havuzunun bu yıl şimdiye kadarki en yüklü miktardaki BTC satışını gerçekleştirdiğini gösteriyor. Ayrıca Antpool, BTC.com gibi bazı madencilik havuzlarından da genel BTC çıkışlarının arttığı gözlemleniyor. 3 Haziran’da en büyük BTC miktarı 3.271 coin ile Poolin isimli madencilik havuzundan çıktı. Bu miktar, dolar cinsinden 119 milyon dolara denk geliyor.

Dikkat: Madenciler Toplu Bitcoin Satışlarına Başladı!

Genel kripto para piyasasında düşüş meydana geldi

Bitcoin’in düşüşü, diğer kripto para birimlerini de etkiledi. En büyük altcoin olan Ethereum, dün 3.000 doları zorlayacak seviyelere yükselmişken, yazım sırasında 2.600 dolara gerilemiş bulunuyor. Bunun yanı sıra, dördüncü en büyük kripto para birimi Binance Coin (BNB) dün 428 dolar civarına ulaşmışken yazım sırasında 374 dolarda. Kripto paralardaki bu düşüş, genel kripto para piyasasının değerini de 1.8 trilyon dolardan 1.7 trilyon dolara çekti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.