Dikkat: Bu 2 Altcoin, Kurumsal Devlerin Radarında!

Kriptocat Haber Editörü
Dikkat: Bu 2 Altcoin, Kurumsal Devlerin Radarında!
  • Son verilere göre, popüler altcoin Cardano ve Polkadot’un bu yılki hızlı yükselişi artık kurumları bu kripto paralarla ilgilenmeye itiyor.
  • Valour ETP’leri, bu temel varlıklarla tam korumalı pasif yatırım ürünleridir.

Cardano ve Polkadot gibi altcoin projeleri artık kurumsal yatırımcıların radarında!

Bu yıl sağlam bir performans kaydeden Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoin projeleri artık kurumsal yatırımcıların radarında yer alıyor. Defi Technologies’in bir yan kuruluşu olan Valour Structured Products, Cardano ve Polkadot için borsada işlem gören ürünleri (ETP’ler) piyasaya süreceğini duyurdu. 18 Mayıs tarihinde Valour Cardano ( ADA) SEK Nordic Growth Market (NGM) borsasında işlem görecek. 

Dikkat: Bu 2 Altcoin, Kurumsal Devlerin Radarında!

Bu ayın ilerleyen günlerinde, Valour’un Polkadot ETP’si “Valour Polkadot (DOT) SEK” de borsada yayınlanacak. Her iki ürün de kurumlara bu kripto para birimlerini doğrudan satın almadan, bunun yerine bankalar veya aracılar aracılığıyla ETP’lerin hisselerini satın almalarını sağlayacak.  Her iki ETP de Cardano ve Polkadot’un temel varlıkları olduğu, tamamen korunan pasif yatırım ürünleridir. Lansman hakkında konuşan Valour CEO’su  Diana Biggs şunları söyledi:

Bitcoin ve Ethereum ETP’lerimizin başarısının ardından, daha fazla kripto para ürünlerine yönelik artan yatırımcı talebiyle karşılaştık. Bu teknolojilerin artan gelişimi ve anlayışıyla, yatırımcılara Cardano ve Polkadot gibi yenilikçi protokollere yatırıma erişmenin en uygun maliyetli ve güvenli yolunu sunmaktan heyecan duyuyoruz.

Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT)’un güçlü yükselişi…

Sağlam bir teknolojik cesaretle desteklenen bu altcoin’lerin her ikisi de 2021’de keskin ralliler gördü. Cardano (ADA), Ethereum (ETH) gibi devlere meydan okuyan eşsiz ölçeklenebilirlik ve programlanabilirlik sunan açık kaynaklı Blockchain platformu. Geçtiğimiz hafta sonu, Cardano’nun yerel kripto parası olan ADA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,56 dolara yükseldi ve böylece piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi. Haftalık grafiklerde neredeyse her kripto para birimi negatif olsa da Cardano’nun ADA’sı şaşırtıcı bir şekilde %30 kazanç gösteriyor. 

Dikkat: Bu 2 Altcoin, Kurumsal Devlerin Radarında!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yılbaşından bugüne kazanımları şaşırtıcı bir şekilde %1.100’dür. Öte yandan, Polkadot (DOT), birden fazla Blockchain ile ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir çözümler sunması nedeniyle çok ün kazandı. Web3 Vakfı tarafından finanse edilen bu açık kaynak protokolü, staking, yönetim ve parachain’lerin üç temel işlevini sunar. Polkadot’un DOT’u, 35 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük sekizinci kripto paradır. DOT’un yılbaşından bugüne kazançları şaşırtıcı bir şekilde %1.300’de duruyor. Uzmanlar göre, büyük oyuncuların bu kadar güçlü performans gösteren kripto para birimlerini kaçırması zor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.