Dijital Banka Anchorage’den Dev Ethereum Hamlesi Geldi

Kriptocat Haber Editörü
Dijital Banka Anchorage’den Dev Ethereum Hamlesi Geldi

Dijital banka Anchorage’den önemli bir Ethereum hamlesi geldi. Artık kurumsal yatırımcılar ETH’lerine hiç dokunmadan Dolar olarak kredi alabilecekler.

Ethereum hamlesi

Kripto saklama bankası Anchorage Digital şimdi önemli bir adım atarak hizmetlerini kurumsal yatırımcılara yönelik olarak genişletiyor ve onlara kripto destekli krediler sunmaya başlıyor. Bankanın  müşterileri artık ABD ticari bankası olan BankProv ile ortaklığı aracılığıyla Ethereum tarafından desteklenen bir USD kredi limitine erişebilecekler. Bu noktada Anchorage Financing, yatırımcılara Ethereum varlıklarını kullanabilmeleri son derece basit bir yol sunacak . Banka tarafından yapılan duyuruya göre müşterilerin kripto varlıklarını tasfiye etmesine artık gerek kalmıyor. Bu varlıkları teminat olarak gösteren müşteriler kendi ihtiyaçlarını karşılamak için USD’ye erişebilecekler. Bankanın hizmetleri sadece bununla da sınırlı değil. Banka ayrıca Ethereum’da müşterilerinin ek getiriler elde etmesi için staking hizmetleri de sunacak.

Dijital Banka Anchorage’den Dev Ethereum Hamlesi Geldi

Kredinin geri ödenememesi durumu

Dijital varlık bankası, bir müşterinin dolar kredisini geri ödeyememesi durumunda da bir adım atmış gözüküyor. Banka müşterinin tasfiye etmek zorunda olmadığı ETH’yi teminat olarak kullanarak elinde tutuyor. Bu konuda banka kendisini ayrıca garantiye almış durumda. Diğer taraftan bankanın bu hizmeti büyük ETH varlıkları olan müşterilerin daha büyük bir kredi limitine erişebilecekleri anlamına geliyor. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan BankProv CEO’su Dave Mansfield, Anchorage’ın teminat yönetimi teknolojisinin “birinci sınıf” olduğunu ve bankacılık endüstrisi için güvenilir bir ortak anlamına geldiğini şu sözlerle vurguluyor:

Misyonumuza ve kripto para piyasasının Amerika’daki diğer yasal, iyi sermayeli ve uyumlu işletmelerle aynı geleneksel finansman araçlarına erişim ve haklara sahip olması gerektiğine olan hareket tarzımıza kesinlikle inanıyoruz.

Anchorage, Ocak 2021’de ABD ulusal banka düzenleyicisinden yetki alan ilk kripto şirketi oldu. BankProv, Amerika’nın en eski onuncu bankası durumunda. Banka, 2020’de yeniden markalaşmadan önce Provident Bank olarak 200 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor. Kriptokoin.com olarak ifade ettiğimiz üzere Şubat ayı sonlarında Anchorage, Andreessen Horowitz ve Blockchain Capital’in katılımıyla Singapur’un egemen servet fonu GIC tarafından yönetilen bir C Serisi fon turunda 80 milyon dolar fon topladı. Finansman, saklama hizmeti sunan şirketin, kullanıcılarına kripto para birimlerini sunarak ve kurumsal hazinelerini çeşitlendirerek kurumlara yardımcı olmasını sağladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.