Digital Currency Group’tan Barry Silbert, Dogecoin (DOGE) Eleştirilerine Devam Ediyor

Kriptocat Haber Editörü
Digital Currency Group’tan Barry Silbert, Dogecoin (DOGE) Eleştirilerine Devam Ediyor

Digital Currency Group’tan Barry Silbert, Dogecoin’in (DOGE) kıymetini sırf ortak bir inançtan aldığına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Dogecoin eleştirisini tekrarladı. DOGE kurucu ortağı Billy Markus ile yakın vakitte yapılan bir Twitter tartışması sırasında Silbert, DOGE’nin 37 milyar dolar bedelinde olmadığını söyledi. Silbert, kripto para ünitesinin bedelinin rastgele bir yarar yerine kolektif bir inançtan geldiğini tez ediyor.

5 Mayıs’ta Dogecoin’in piyasa pahası, 90 milyar doları aşmıştı. Silbert, 8 Mayıs’ta DOGE’u short’ladığını açıklarken, sahiplerini gelirlerini Bitcoin’e çevirmeye çağırdı. Tesla CEO’su Elon Musk, birebir gün “SNL”ye konuk oldu ve sonunda DOGE düşmeden evvel %30’un üzerinde kıymet kazandı.

CoinMarketCap’e nazaran Dogecoin şu ana kadar toparlanamasa da 39 milyar dolarlık piyasa bedeliyle yedinci en büyük kripto para ünitesi olmaya devam ediyor.

Dogecoin Burada Kalacak

Silbert, Dogecoin topluluğunun baş düşmanı üzere davransa da, kripto paranın “en tutkulu” topluluklardan birine sahip olduğu için kalıcı olacağını kabul ediyor.

Reddit’te Dogecoin’in subreddit’i yakın vakitte 2 milyon takipçiyi aştı. Yalnızca r/Bitcoin, kripto paraya mahsus alt dizinler ortasında daha fazla sayıda takipçiye sahip. Bu yılın başlarında Dogecoin, Google Trends bilgilerine nazaran Bitcoin’i de aştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.