Devasa Balinalar, 2,85 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı!

Kriptocat Haber Editörü
Devasa Balinalar, 2,85 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı!

Blockchain analiz platformu Chainalysis, büyük yatırımcıların, değerinin 40.000 doların altına düşmesiyle en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’e yatırım yaptığını ortaya koyuyor.

Büyük yatırımcılar yüklü miktarda Bitcoin aldı

Blockchain analiz firması Chainalysis, en son piyasa istihbarat raporunda, bazı yatırımcıların pozisyonlarından zararla çıkmasıyla Bitcoin balinalarının da bu kripto düzeltmesinin zirvesinde yüklü miktarda BTC satın aldığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’deki madencilik baskısı FUD’u BTC ve altcoin’lerde çöküşe sebep olmuştu. Raporda, aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Geçen hafta, kripto para alanındaki herkes için zorlayıcıydı ve bazı yatırımcılar büyük kayıplara uğradı. Ancak kripto para alanındakiler buna yanıt veriyor gibi görünüyor. Çoğu yatırımcı kendinden emin. Örneğin, yatırımcı balinalar geçen haftanın dip seviyelerinden 77.000 Bitcoin satın aldı.

Devasa Balinalar, 2,85 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı!

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in ortalama 37 bin dolardan işlem gördüğü göz önüne alındığında, bu miktar 2.85 milyar dolara denk geliyor. Chainalysis, 1.2 milyon Bitcoin’in yüzde 5 ila yüzde 25 arasında bir kayıpla satıldığını ekliyor. 120.000 Bitcoin ise yüzde 25 veya daha fazla bir zarar ile satılmış durumda. Blockchain analiz firması, satışların çoğunun kısa vadeli BTC yatırımcılarından geldiğini tahmin ediyor. Chainalysis raporunda, bu duruma yönelik aşağıdaki açıklamalar yer alıyor:

Geçen hafta en az 3.2 milyar dolarlık Bitcoin kaybedildi. Bu, işlem yapılmadan en az dört haftadır tutulan BTC’lere yönelik bir ölçüm. Bu da, bunların gerçek kayıplar olduğu kesinliğini artırıyor. 3.2 milyar dolarlık kaybın neredeyse tamamı, 4 ila 13 haftadır tutulan BTC’ler için geçerliydi. Bu da, son yatırımcıların büyük satıcılar olduğunu gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.