Dev Şirketin Kurucusu: DOGE’larınızı Bu Kriptoya Dönüştürmelisiniz!

Kriptocat Haber Editörü
Dev Şirketin Kurucusu: DOGE’larınızı Bu Kriptoya Dönüştürmelisiniz!

Kripto para birimlerine odaklı bir şirket olan Grayscale’in kurucusu Barry Silbert, FTX tarafından sunulan DOGEBEAR2021 token’ıyla Dogecoin (DOGE) üzerindeki büyük iddiasını açıkladı. Üstelik Silbert, dün akşam saatlerinde paylaştığı bir tweet’inde DOGE sahiplerinin coin’lerini satıp Bitcoin satın almalarını savundu.

Barry Silbert: Dogecoin (DOGE) sahipleri coin’lerini Bitcoin’e dönüştürmeli

DOGE, hem Elon Musk hem de genel yatırımcı kalabalığından gelen yeni ilgi sayesinde son birkaç hafta içinde yeni zirvelere fırladı ve çalkantılı bir yükselişe tanık oldu. Hevesli birçok Dogecoin yatırımcısı volatil coin’in 2 dolara ulaşma yolunda olduğuna dair güvence verirken; kripto alanındaki bazı düşünce liderleri, bu yükselişi patlamak üzere olan heyecan dolu bir balon olarak görüyorlar. Alandaki bazı büyük isimler, alana yeni girip hızlı kâr elde edenlerin Bitcoin gibi daha güvenli bir coin’e yatırım yapmaları konusunda Silbert ile hemfikir.

Dev Şirketin Kurucusu: DOGE’larınızı Bu Kriptoya Dönüştürmelisiniz!

Silbert’ın tweet’i ve Elon Musk’ın SNL görünümü sonrası DOGE, ciddi bir düşüş yaşamaya başladı. FTX’teki 3x kısa Dogecoin token’ı, Silbert’in tweet’inden bu yana neredeyse %25 oranında kazandırdı. Bu tarz token’lar, altcoin’in düşeceğine yönelik bir bahiste bulunulmasını sağlıyor ve bazı kripto para borsalarında mevcut durumda.

Grayscale kurucusu, kripto para alanına yeni girenleri karşıladı

Dev Şirketin Kurucusu: DOGE’larınızı Bu Kriptoya Dönüştürmelisiniz!

Dogecoin’in fırtınalı dalgalanmasının binlerce yeni insanı kripto alanına getirdiği kabul edildi. Ancak uzmanlara göre bu durum kesinlikle insanlara beklentilerini çok aşan yanlış bir güvenlik duygusu verdi. Bitcoin ve Ethereum gibi göreli “daha güvenli” kripto para birimlerinin savunucuları, yeni trader’ların Dogecoin gibi şaka-coin’leri nedeniyle kripto para birimlerinin özelliklerini yanlış bir şekilde tanımlayacağından korkuyor. Silbert da tweet’inde şunları söyledi ve kripto alanına yeni girenlerin bu tavsiyeye uyması gerektiğini belirtti:

Tamam DOGE manyakları, eğlenceliydi. Kripto alanına hoş geldiniz!

Silbert, daha sonra, 3x’lik açtığı kısa Dogecoin pozisyonundan elde edilen tüm kârın, alandaki yeni traderlar için bilgi akışını iyileştirmeye yardımcı olacak “finansal eğitim ve Bitcoin ile ilgili şeylere” bağışlanacağını tweetledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.