Dev İddia: PayPal, Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Dev İddia: PayPal, Stablecoin Çıkarmaya Hazırlanıyor!

İddialara göre ödeme devi PayPal, bir stablecoin yaratma hazırlığında olabilir.

Haber kaynağı The Block’ta yer alan iddialara göre dört anonim kaynak, PayPal’ın endüstrinin bazı stablecoin protokol geliştiricileri ile konuştuğunu söyledi. bu durum, ödeme devinin üçüncü taraf bir şirketle çalışmaya meyilli olabileceğini gösteriyor olabilir.

Avalanche blockchain’inin arkasındaki ekip olan Ava Labs, konuyla ilgili bilgisi olan kişilere göre PayPal ile stablecoin geliştirme konusunda görüşmeler yapan kuruluşlardan biri. Başka hangi protokollerle görüşüldüğü net değil.

Yine haber kaynağına göre bir PayPal sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

PayPal, dijital para birimlerinin potansiyelini, dijital finansal hizmetler altyapısını ve bu alandaki güvenilir bir ortak olarak dijital ticareti geliştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfetmeye çalışıyor.

Yeni nesil finansal sistemleri şekillendirmek için dünya çapında düzenleyiciler ve endüstri ortaklarıyla birlikte çalışan küresel bir şirket olarak şirket, bu hedefleri mümkün kılan teknolojiler hakkında sık sık sohbet ediyor. Ancak söylentiler ve spekülasyonlar şirketin gelecekteki planları hakkında bir şey göstermiyor.

PayPal’ın böyle bir projede ilerlemesi, kripto alanındaki çalışmalarının önemli şekilde arttığını gösterebilirdi. Stablecoin’ler, ödeme ağı olarak bir blockchain kullanan, itibari para birimi veya devlet destekli para birimlerini temsil eden varlıklardır. Şu an dolaşımda 80 milyar dolardan fazla stablecoin mevcut.

Bir başka kaynak ise şu ifadeleri kullandı:

Kendi başlarına bir şeyler inşa etmek yerine mevcut bir stablecoin ortağıyla bir şeyler yapma olasılıkları daha yüksek görünüyor, çünkü bunun daha hızlı pazarlanacağını düşünüyorum – bence bu, onların birincil endişesi.

PayPal hamlesi, “kripto dünyasındaki en iyi bilinen sır”

PayPal’ın stabilcoin hedefleriyle ilgili söylentiler uzun süredir dolaşıyor. Nitekim bir kaynak, bu hamleyi kripto endüstrisindeki en iyi bilinen sır olarak tanımladı.

Geçtiğimiz sonbaharda PayPal, kripto girişimi Paxos ile ortaklık yoluyla kripto alım ve satımlarını kendi platformunda sağlayacağını duyurdu. PayPal, o zamandan beri kripto tekliflerinin kapsamını genişletmek için harekete geçti.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere 8 Mart’ta PayPal, kripto güvenlik firması ve çok partili hesaplama (MPC) girişimi Curv’ün satın alımını tamamladığını duyurmuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.