Dev Fonlar, Bu Altcoin’e Yüzmilyonları Akıttı

Kriptocat Haber Editörü
Dev Fonlar, Bu Altcoin’e Yüzmilyonları Akıttı

Kripto para girişim fonları, Altcoin Solana üzerine kurulu merkezi olmayan uygulamaların ve platformların geliştirilmesini ve yürütülmesini desteklemek için Solana Labs’a yüzmilyonlarca dolar akıtıyor. Son zamanlarda, The Wall Street Journal’a göre Solana, özel bir token satışı yoluyla 314,15 milyon dolar fon topladı. Bu fon rakam olarak 2021’in en büyük özel satışlarından biri durumunda.

Altcoin projesine devasa yatırım

SOL, yüksek verimi ve düşük güç tüketimi nedeniyle kendisini en iyi “Ethereum katillerinden” biri olarak konumlandırıyor. Merkezi olmayan finans projelerinin ekosistemi gelişiyor. Ancak aynı zamanda mevcut DeFi liderinin piyasa payına ulaşmak için yapacak çok faz la iş bulunuyor. Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, devasa fon toplama turunun lideri konumunda. Daha önceki birkaç rapor, Solana’nın 500 milyon dolara kadar fon toplayabileceğini belirtiyor.

Andreessen Horowitz’in genel ortağı Ali Yahya yaptığı açıklamada kripto alanındaki bir sonraki yenilik dalgasının uygulama katmanında gerçekleşeceğini belirtiyor. Bir teknoloji olarak kripto için sayısız kullanım örneği hayal etmenin kolay olduğunu belirten Yahya, bunları milyonlarca insanın kullandığı gerçek ürünlere dönüştürmenin yüksek performanslı bir blok zincirinin varlığını gerektirdiğini belirtiyor. Yahya’ya göre Solana, bu yüksek çıtayı karşılayabilecek yeni nesil bir blok zinciri.

Dev Fonlar, Bu Altcoin’e Yüzmilyonları Akıttı

Fonlar ne için kullanılacak?

Fonlar, Solana’da yapım aşamasında olan mevcut ve gelecekteki merkezi olmayan uygulamaları ve platformları başlatmak için kullanılacak. Ayrıca Solana ağına tahsis edilmiş bir risk sermayesi kolu ve ticaret masası kurmak için de kullanılması gündemde. Solana Labs’ın kurucusu ve CEO’su Anatoly Yakovenko, ağının 1 milyar kullanıcıya yönelik iddialı vizyonu olduğunu belirtiyor. Mevcut blok zinciri ortamını, 1970’lerde PC’lerin geniş çapta erişilebilir hale geldiği zamana benzeten Yakovenko, bir sonraki aşamanın 1 milyar kullanıcıya ulaşma olduğunu belirtiyor.

Solana, Mart ayından bu yana platformunda başlatılan düzinelerce merkezi olmayan finans projesiyle yıl sonundan bu yana büyük ilgi görüyor. Bu projelerden biri, bir NFT piyasası olan Metaplex. Bu piyasa sanatçıların ve içerik oluşturucuların özel koleksiyonlarından para kazanmalarına yardımcı oluyor. Kriptokoin.com olarak daha önceden de belirttiğimiz üzere Solana ekosistemi, platformda oluşturulan projeler için insan kaynakları ve danışmanlık desteği sağlayan bir hızlandırıcı program olan Solver’ı da piyasaya sundu. Solver, Solana merkezli girişimlere piyasaya açılma stratejileri konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere 21 konu uzmanıyla çalışıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.