Dev Dogecoin Balinasından Şaşırtan Hamle!

Kriptocat Haber Editörü
Dev Dogecoin Balinasından Şaşırtan Hamle!

Tahmini olarak 36.7 milyar coin tutan Dogecoin (DOGE) adresinin Perşembe günü 420.69 DOGE daha satın aldığı ortaya çıktı. Bu adres, 2019’un kripto para ayı piyasası sırasında coin biriktirmiş gibi görünüyor.

15 milyar dolarlık Dogecoin balinası 420.69 DOGE satın aldı

DH5yaieqoZN36fDVciNyRueRGvGLR3mr7L, şu anda tahmini 36,7 milyar token tutan bir Dogecoin adresidir. Bu adres, 2019 kripto ayı piyasası sırasında birikim gerçekleştirmiş gibi görünüyor. Bu dev adres, Perşembe günü 420.69 DOGE daha satın aldı.

Dev Dogecoin Balinasından Şaşırtan Hamle!Kaynak: BitInfoCharts

Kimse bu balinanın kimliğini tam olarak bilmiyor. Ancak yazım sırasında toplam değeri 10 milyar doları geçmiş durumda. Bir kişiye, bir grup insana, bir kripto para borsasına (soğuk bir cüzdanda) veya bir ticaret şirketine ait olabilir, çünkü ‘balina’ hiç halka açılmadı. Bazıları, borsa cüzdanların hem giriş hem de çıkışlar görmesi nedeniyle bir bu adresin borsa cüzdanı olma ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor (milyar dolarlık cüzdan, birikime başladığından beri Dogecoin’i nadiren hareket ettirdi).

Çevrimiçi forum platformu Reddit’teki kullanıcılar ise, söz konusu balinanın Elon Musk olabileceğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, son bir yıldır Twitter’da DOGE paylaşımlarını artırmış durumda. Küçük çocuğu için bu meme-coin’inden satın aldığını söylemişti ve hatta yakın tarihli bir SpaceX görevi için ödeme yöntemi olarak kabul etmişti. Ayrıca, Twitter’da sürekli DOGE’larını satmayacağına dair imada bulunuyor.

Elbette, en büyük DOGE sahibinin kendisi olup olmadığı bilinmiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.