Dev Borsa CME, Mikro Bitcoin Vadelilerini Başlattı

Kriptocat Haber Editörü
Dev Borsa CME, Mikro Bitcoin Vadelilerini Başlattı

Dev borsa CME Group, daha geniş bir müşteri tabanına kapı açan mikro Bitcoin vadeli işlemlerini, bir diğer ifade ile daha küçük ölçekli türev sözleşmelerini başlattı.

Yeni Bitcoin Ürünü

Mikro Bitcoin vadeli işlemleri, bir Bitcoin’in 1 / 10’u büyüklüğünde ve ayrıca nakit olarak ödeniyor. CME ürünü ilk olarak Mart ayında ortaya çıkardı.

CME Group’un küresel öz sermaye endeksi ve alternatif yatırım ürünleri başkanı Tim McCourt konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Mikro Bitcoin vadeli işlemleri, bir Bitcoin’in onda birinde, kurumlardan aktif traderlara kadar geniş bir piyasa katılımcısı yelpazesinin kripto para birimine yönelimini sağlıyor. “

Her bir Mikro Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, bir BTC’nin onda biri boyutunda olacak ve hem kurumsal hem de perakende traderler ve yatırımcılar için mevcut olacak.

Yeni ürün, normal bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin tüm özelliklerini koruyacak. Şubat ayının başlarında, platform Ethereum tabanlı vadeli işlemleri başlattı.

CME, Aralık 2017’de standart bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattı. Bu ürün kripto türevi alanındaki popüler ürünler arasında yer alıyor. CME’nin Bitcoin vadeli işlemlerindeki toplam açık pozisyon, 2,5 milyar dolara yakın bir değerle şu anda üçüncü en büyük durumunda.

CME ayrıca Bitcoin opsiyon işlemlerini sunuyor ve şu anda işlem hacmine göre ikinci en büyük bitcoin opsiyon borsası konumunda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.