Dev Bitcoin Tahmincisinden Yeni “BTC, Ethereum ve Altcoin” Tahminleri

Kriptocat Haber Editörü
Dev Bitcoin Tahmincisinden Yeni “BTC, Ethereum ve Altcoin” Tahminleri

Guggenheim’dan Scott Minerd, Bitcoin ve Ethereum’un hayatta kalacağına inanıyor ancak yeni bir kripto para biriminin bunları geçebileceğini belirtiyor. Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, son CNBC röportajında, yeni bir kripto para biriminin Bitcoin ve Ethereum’u potansiyel olarak geçebileceğini öngördü.

Bitcoin ve dot-com balonu arasındaki paralellikler

Minerd bazı paralelliklere işaret ederek “Bitcoin ve Ethereum’un hayatta kalacağını düşünüyorum, ancak internet balonuna geri dönelim. AOL mutlak kazanan oldu ve kimse bunu sorgulamadı. Lider onlardı. Yahoo kazanan oldu. Sonra Google ortaya çıktı ve diğer oyuncular ortaya çıktı. Bence bulacağımız şey yeni bir kripto paranın ortaya çıkması.” vurgusu yapıyor.  Minerd, yeni kripto paranın madencilik maliyeti ve diğer konularla ilgili sorunların üstesinden gelebileceğini ve bu durumun onu daha üstün hale getireceğini söylüyor.

Dev Bitcoin Tahmincisinden Yeni “BTC, Ethereum ve Altcoin” Tahminleri

Minerd, 20 Mayıs tweet’inde kripto para birimlerini lale balonuna benzetmiş ve “fiyatlar yükseldikçe, lale soğanları ve kripto para birimleri, önceki piyasa takas fiyatlarında arz bataklıkları talep edene kadar çoğalır” ifadesini kullanmıştı. Bitcoin hakkındaki geçmiş belirsiz açıklaması göz önüne alındığında, Minerd bir kez daha eleştiriliyor. Görüşme sırasında, yalnızca Bitcoin ve diğer birkaç kripto paranın hayatta kalacağını, ancak diğer çoğu kripto paraların lale olacağını vurgulamıştı. Minerd, son düşüşün normal karşılanması gerektiğini ve hasarı onarmanın”biraz zaman” alacağını iddia ediyor. Kriptokoin.com olarak Bitcoin’e baktığımızda, BTC kilit 40.000 $ seviyesini geri alamadıktan sonra şu anda 37.300 $’dan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.