Dev Bitcoin Borsası Binance Soruşturma İddiaları Üzerine Açıklama Yaptı

Kriptocat Haber Editörü
Dev Bitcoin Borsası Binance Soruşturma İddiaları Üzerine Açıklama Yaptı

Bitcoin borsası Binance’e yönelik olarak Adalet Bakanlığı ve IRS tarafından soruşturma açıldığı haberi sonrası borsadan açıklama geldi. Borsa yaptığı açıklamada özellikle yasal uyumluluk çerçevesinde hareket ettiklerini belirterek konunun muhataplarıyla birlikte şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada birlikte çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Bitcoin borsası Binance’ten açıklama

Dev Bitcoin borsası Binance tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz ve düzenleyiciler ve kanun uygulayıcılarla işbirliği içinde çalışıyoruz. Şüpheli etkinlikleri tespit etmek ve ele almak için finans kurumları tarafından kullanılan kara para aklamayı önleme ilkelerini ve araçlarını içeren güçlü bir uyum programı oluşturmak için çok çalıştık. Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki kanun uygulayıcı kurumlara yardım etme konusunda güçlü bir geçmişe sahibiz.

CZ’den Açıklama

Konuyla ilgili olarak Binance CEO’sundan da bir açıklama geldi. CZ yaptığı açıklamada Haber başlığının son derece kötü seçildiğini ama makalenin kendisinin kötü olmadığını belirtti. Binance’in kötü oyuncularla savaşmak için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptığını belirten Changpeng Zhao, herkesin işine odaklanması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca Changpeng Zhao bugün çok fazla FUD’un yer aldığını belirterek bu konunun kimileri için acı, kimileri için de bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.